banner178

ŞEHİDİN ADI ÇEŞMEDE YAŞAYACAK

Geçtiğimiz Şubat ayında Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde devriye görevi yapan polis aracının zırhlı araçla çarpışması sonucu şehit düşen Akşehirli polis memuru Ali Ergün için eşi tarafından yaptırılan çeşmenin açılış töreninde, hüzün ve göz yaşı vardı.

ŞEHİDİN ADI ÇEŞMEDE YAŞAYACAK

Geçtiğimiz Şubat ayında Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde devriye görevi yapan polis aracının zırhlı araçla çarpışması sonucu şehit düşen Akşehirli polis memuru Ali Ergün için eşi tarafından yaptırılan çeşmenin açılış töreninde, hüzün ve göz yaşı vardı.

17 Ekim 2018 Çarşamba 15:15
2448 Okunma
ŞEHİDİN ADI ÇEŞMEDE YAŞAYACAK
banner155

Çeşmenin açılışına Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Emre Çapan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Muttalip Uysal ve çok sayıda vatandaş katıldı. Türk Bayrağı’nın asılı olduğu çeşmenin açılışı öncesinde Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Şehidin eşi Funda Ergün; ‘’Şehit düşen eşim Ali Ergün için ne yapmam gerektiğini düşündüm, araştırdım. Onun hem adı hem gülen yüzü unutulmasın diye bir çeşme yaptırmaya karar verdim.  Çeşmeye resmini bastırdım, ne gözleri unutulsun ne de gülen yüzü unutulsun diye. Oğlumla birlikte babasının çeşmesinin açılışına geldik. Söyleyeceklerim boğazıma düğümleniyor. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Biz onun her zaman arkasındayız. Ben artık oğlum için mücadele edeceğim, onun için ayakta kalacağım. Eşimin adını bu şekilde yaşatacağım. Hiçbir şekilde unutturmayacağım. Ne ben unutacağım, ne de oğlum unutacak. Dünyalarımız ayrı olsa da biz onunla biriz. Biz aynı yerdeyiz, kalplerimiz bir, o benim yanımda ben hissediyorum. Ali’m hep benim yanımda. O beni çok seviyordu, ben onu çok seviyordum.  Benim hayallerim, benim gençliğim onunla birlikte toprağa girdi. Ama ben oğlum için yaşamak zorundayım. Acıya alışmıyorsun, sadece acıyla yaşamayı öğreniyorsun. Biz bu şekilde hayatımıza devam edeceğiz. Çeşmeden her su içen, Ali adına bir Allah razı olsun deyip bir Fatiha yollasın. Biz başka bir şey istemiyoruz.’’dedi. Çeşmenin yapıldığı yeri tahsis eden Akşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Şehidin annesi Döndü Ergün; ‘’Ben onun anasıyım, ateş düşüp yanasıyım. Saçının telini dünyalara değişmem.’’diyerek gözyaşlarına boğuldu. Şehit polis memuru Ali Ergün’ün doğumunu göremediği ve kendi ismi verilen küçük Ali’nin, babasının çeşme üzerine nakşedilen resmine dokunduğu anlar ise hafızalara kazındı.

Kısa bir konuşma yapan Kaymakam Mehmet Türk de; ‘’Şehidin unutulmaması için eşi tarafından vücuda getirilen bu hayırlı eserden dolayı kendisini tebrik ediyorum. Şehitlik dinimizde peygamberlikten sonra gelen en yüksek mertebedir.’’ diyerek, görevde bulunduğu dönem içerisinde 7 şehit ve 4 Afrin gazisi olduğunu hatırlattı. Türk, İçişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre terörist sayısının 700 civarına düştüğünü, son terörist de etkisiz hale getirilinceye kadar terörler mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada