banner178

PROTOKOLDEN AFRİN GAZİSİNE ZİYARET

Akşehir Protokolü, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonunda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Süleyman Topuz'u (27) Sorkun Mahallesindeki baba evinde geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

PROTOKOLDEN AFRİN GAZİSİNE ZİYARET

Akşehir Protokolü, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonunda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Süleyman Topuz'u (27) Sorkun Mahallesindeki baba evinde geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

10 Şubat 2018 Cumartesi 00:33
1721 Okunma
PROTOKOLDEN AFRİN GAZİSİNE ZİYARET
banner155

Afrin Kuri Tepe’de terör örgütünün hava saldırısında şarapnel parçalarıyla sol bacağından yaralanan Uzman Çavuş Topuz, Hatay Kırıkhan Devlet Hastanesinde gördüğü 1 haftalık tedavisinin ardından Akşehir Sorkun mahallesindeki baba evine getirildi.

Ziyarete; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı, Akşehir İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu ve Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem katıldı.

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk burada yaptığı açıklamasında şunları söyledi: "Süleyman kardeşimiz Afrin operasyonu dolayısıyla yaralandı,  tedavisi için Türkiye'ye geldiler. Akşehirli hemşerimizi, Garnizon Komutanımız, Jandarma Komutanımız, Başhekimimiz ile beraber ziyarete geldik.  Kendisini gayet sağlıklı gördük, mutlu olduk.  Allah acil şifalar ihsan eylesin. Sadece Süleyman kardeşimiz değil,  bu operasyonda şehit olan bütün Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bizler birlik beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe kesinlikle bu ülkeye hiç kimse zarar veremeyecek. Şöyle bir tarihe bakıldığında genellikle hep Türk devletleri kardeş kavgası ile kumpaslarla yıpratılmıştır. Öyle dış müdahalelerle, savaşlarla bu memlekete yani bize hiç kimse zarar verememiştir. Gerek Kuzey Irak'ta gerekse de Suriye'de bir terör koridoru oluşturma çabası söz konusu oldu hatta bunun için bir takım dış desteklerde söz konusudur ama hepimiz medyayı yakından takip ediyor ve gerçekleri öğreniyoruz. Tabi dolayısıyla bir ülke olarak refleks olarak meşru müdafaa hakkımızı da kullanarak uluslararası hukuka ve Birleşmiş Milletler kararlarına da uygun olarak Zeytin Dalı altında düzenlenen operasyona katılanların Allah yardımcıları olsun. Biz de maddi ve manevi olarak her anlamda yanlarındayız. Dün de ilçe olarak bayrak dağıtma etkinliğimiz oldu. İnşallah en az zayiatla bu operasyon ikmal olur, tamamlanır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve emeği geçen herkese şükranlarımız sunuyoruz” dedi.

Piyade Uzman Çavuş Süleyman Topuz'un babası Sami Topuz da "Bu çocuğumuz böyle geldi diye üzgün değiliz. Yani ne mutlu şehit olsaydı bile bundan gurur duyardım. Devletimize Allah zeval vermesin, şükür memnunuz.  Hiçbir askerimizin burnu kanamasın isteriz. Şu gidişat şu durumdan çok memnunuz. Allah’ım beterin beterinden saklasın, kimsenin evlatlarına Allah'ım keder vermesin acı vermesin” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada