banner178

Konya Şeker Ödülleri Topladı

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a ödülleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi

Konya Şeker Ödülleri Topladı

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a ödülleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi

17 Aralık 2012 Pazartesi 22:57
939 Okunma
Konya Şeker Ödülleri Topladı
banner155

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Konya’da gerçekleştirilen “2012 Ekonomi Ödülleri” töreninde, “En Çok İstihdam Sağlayan, En Çok Kurumlar Vergisi ödeyen, En Çok Gelir Vergisi ve İSO İlk 500 Sanayi Devi” gibi alanlarda ödülleri verildi. Konya Şeker’in de üç ayrı dalda ödüllendirildiği törende, Konya Şeker’in ödüllerini Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Dedeman Otel’de gerçekleştirilen ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, SGK İl Başkanlığı ile Gelir Vergisi Başkanlığı’nın ortaklaşa olarak düzenledikleri “Ekonomi Ödülleri-2012” ödül törenine Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Sağlık Bakanı Dr. Recep Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Haluk İpek, Konya Milletvekilleri Kerim Özkul, Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Kabakçı,  Mustafa Baloğlu, Gülay Samancı, Mustafa Akış, Cem Zorlu, Hüseyin Üzülmez ile Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Vali Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daire müdürleri, oda başkanları, sanayici ve işadamları katıldı.

2012 yılında ekonomi alanında büyük başarı gösteren sanayici ve işadamlarına ödüllerinin dağıtıldığı törende, Konya Şeker’e en çok kurumlar vergisi ödeyen, en çok istihdam sağlayan ve İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Devleri” sıralamasındaki yeri dolayısıyla üç ayrı dalda ödül verildi. Konya Şeker’in İSO İlk 500 ödülünü Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Konya Şeker Genel Müdürü Yavuz Erence’ye verdi. En çok kurumlar vergisi ile en çok istihdam sağlayan kurumlar dalındaki birincilik ödüllerini ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Başbakan Erdoğan’ın elinden ödülleri alan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, ödül dağıtımı sırasında Başbakan Erdoğan’la bir süre görüştü.

Ödül töreninin ardından bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Konya ekonomisinin gelişmesine katkı veren, istihdam oluşturarak işsizliğin önüne geçen ve ihracat yaparak ülkenin kalkınmasına destek veren kuruluşları ve yöneticilerini kutlayarak, “Sizleri hükümetim, şahsım, ülkem ve milletim adına kutluyor ve başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada