banner178
banner241

‘’ENGELLİLER AKTİF SİYASETTE YER ALMALIDIR’’

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Hüseyin Çığ, engelli vatandaşların aktif siyasete katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

‘’ENGELLİLER AKTİF SİYASETTE YER ALMALIDIR’’

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Hüseyin Çığ, engelli vatandaşların aktif siyasete katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

17 Kasım 2018 Cumartesi 00:58
402 Okunma
‘’ENGELLİLER AKTİF SİYASETTE YER ALMALIDIR’’
banner155

Siyasi Partilerin engelli adaylara kolaylıklar sağladığının belirtildiği çağrıda, şu ifadelere yer verildi: ‘’Değerli arkadaşlar; siyasi partilerde yerel seçim hazırlıkları devam ediyor. Belediye Başkanlıkları, Belediye Meclis üyelikleri ve İl Genel Meclisi üyelikleri başvuru süreci ilerliyor. Gelin bu seçim farklı olsun; kendine güvenen, cesaretli engelli kardeşlerimi özellikle Büyük Şehir Belediyesi Meclisi üyeliklerine aday olmaya davet ediyorum. Siyasi Partiler engelli adaylara çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Bazı partiler başvuru ücreti almazken, bazıları da düşük ücret alıyorlar. Engelliler her alanda temsil edilmelidir, görüşlerini söylemelidir ve aktif siyasette yer almalıdır. Buna göre engelli adaylar, siyasi partilerin aday belirleme takvimlerini takip ederek başvuru yapabilirler. Bugüne kadar birçok engelli aktif siyasette yer almıştır. Bunlardan birkaç tanesini hatırlatmak istiyorum; Lokman Ayva görme engelli, Gürsoy Erol ortopedi engelli, Bennur Karaburun ortopedi engelli, şimdi Meclis’te olan Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ortopedi engelli. Engelliler yerelde güçlenmeli, birlik beraberlik içinde olmalıdır. Belediye Meclislerine adaylar çıkarmalı, seçme hakkını kullanırken seçilme hakkını da kullanmalıdır. Ben Türkiye’nin her yerinde engelli adaylar görmek istiyorum. Siyasi Partilere de buradan sesleniyorum; Lütfen engelli adaylara listelerinizde yer veriniz, engellilerin seçilmesini kolaylaştırınız. Bilmelisiniz ki yaşadığınız şehirlerde yaşlılar ve engelliler de var. Sorunların daha hızlı çözülmesi, Belediye Meclisi’nde görüşülmesi için engelli meclis üyelerine ihtiyaç vardır.’’

Çığ, açıklamasının sonunda; partilerin engelli adaylardan talep ettiği evrakların kimlik fotokopisi, engelli kimlik kartı fotokopisi ya da engelli rapor fotokopisi, askerlik durum belgesi, diploma fotokopisi, adli sicil belgesi ve resim olduğunu hatırlatarak, İlçe Belediye Meclisi’ne aday olacak engellilerin bulundukları ilçede siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına başvurmaları gerektiğini belirtti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada