banner178

BAŞKAN AKKAYA MÜHENDİS MİMAR VE MÜTEAHHİTLERLE BULUŞTU

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Akşehir’deki mühendis, mimar ve müteahhitlerle kahvaltılı bir istişare toplantısı yaptı.

BAŞKAN AKKAYA MÜHENDİS MİMAR VE MÜTEAHHİTLERLE BULUŞTU

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Akşehir’deki mühendis, mimar ve müteahhitlerle kahvaltılı bir istişare toplantısı yaptı.

18 Ocak 2016 Pazartesi 23:29
1080 Okunma
BAŞKAN AKKAYA MÜHENDİS MİMAR VE MÜTEAHHİTLERLE BULUŞTU
banner155

Akşehir’deki bir restoranda yapılan toplantıya Başkan Akkaya’nın yanı sıra Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Tunçez, Akşehir’deki mühendisler, mimarlar, müteahhitler, Belediye İmar Komisyonu üyeleri ve Akşehir Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Personeli katıldı.

Akşehir'de yapılacak her türlü hizmette, projede ve yatırımda; herkesin fikrini alarak, onların fikirlerine kulak vererek çalışmalar yaptıklarını ve bu kapsamda da zaman zaman farklı meslek gruplarıyla bu tür istişare toplantıları yaptıklarını söyleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “ Sizlerle bir araya gelerek Akşehir’de inşaat sektöründe neler yapılabilir? Nasıl daha güzel inşaatlar yapılabilir? Sizlerin daha rahat nasıl çalışabileceği konusunda istişarede bulunabilmek amacıyla böyle bir toplantı düzenledik. Sizlerin yaşadığı problemler yada isteklerinizle ilgili burada samimi bir ortamda konuşalım istedik” dedi.

İmarla ilgili işlerin daha hızlı hale getirilmesi amacıyla yeni bir müdürlük oluşturduklarını söyleyen Başkan Akkaya “İmarla ilgili olarak harita grubunu ayırarak 18. Madde uygulamalarına harita grubu olarak daha fazla yoğunlaşmak, imarın yükünü azaltmak, hem de kadroyu biraz artırarak işlerinizin daha hızlanmasını sağlamak adına Yapı kontrol Müdürlüğümüzü kurduk. Bu müdürlüğümüz Ocak ayı başı itibariyle resmi olarak faaliyete geçti. Yapı Kontrol Müdürü olarak Mehmet Tunçez beyi görevlendirdik. Artık ruhsat, iskan gibi konular tamamen Yapı Kontrol Müdürlüğü’müzde olacak. Bu Müdürlüğümüzü de teknik eleman olarak oldukça destekledik. Bu Müdürlüğümüz tabi ki sadece ruhsatlarla uğraşmayacak, Belediyemizin yapacağı inşaatla ilgili yatırımların projelendirilmesi ve bu yatırımların yapı kontrollüğünü de üstlenmiş olacak. Bu yeni süreçte sizlerin talep ve sorunlarınıza inanıyorum ki kısa sürede çözüm bulmuş olacağız” diye konuştu.

Başkan Akkaya’nın konuşmasının ardından katılımcılar söz alarak gerekli gördükleri konular üzerinde talep ve isteklerini ilettiler. Yapı Kontrol Müdürlüğü personeli tarafından da otopark yönetmeliği ve ruhsatla ilgili diğer konularda bilgilendirilme yapıldı.

Toplantı; katılımcılarla yapılan karşılıklı istişare ile sona erdi.

Son Güncelleme: 17.01.2016 23:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner159

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada