banner178
banner241

BAŞKAN AKKAYA ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Akşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti.

BAŞKAN AKKAYA ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Akşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti.

05 Aralık 2017 Salı 00:18
325 Okunma
BAŞKAN AKKAYA ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ
banner155

Başkan Akkaya’nın ziyaretine Akşehir Görmeyenleri Koruma Şube Başkanı Hüseyin Çığ, AKBİRDER Derneği Başkanı Hayri Üzüm, Akşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Ersoy ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’de eşlik etti.

Başkan Akkaya; Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki Akşehir Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile engellilere özel açılan KPSS Kursunda kursiyerlerle sohbet ederek onlara girecekleri sınavda başarılar diledi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yaptığı konuşmada Dünya Engelliler Gününü kutlayıp “İnşallah hayatta ki bütün engelleri kaldırmak için hep birlikte el ele diyorum. Ekim ayından itibaren KPSS kursumuz Engelsiz Yaşam Merkezimizde başladı. Akşehir Belediyemizin katkı sağladığı ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün de görevli öğretmenleriyle beraber önce KPSS kursu başladı ve geçtiğimiz günlerde de, Bilgisayar Kursu başladı. Ben bu kursları önemsiyorum. Geçen yılda yine burada farklı alanlarda kurs vermiştik, önümüzdeki süreçlerde onlarda tekrar başlayacaktır. Burada görüyorum görme engelli kardeşlerimiz, ortopedik engelli kardeşlerimiz özellikle bu kurslardan yoğun ilgiyle faydalanıyorlar. Hükümetimizin ve devletimizin belirlediği o engelli kadrosuna ulaşma noktasında bu kursların sizlere oldukça katkı vereceğini düşünüyor ve bu kursların sizlerin kamuda istihdamına biraz daha hızlandıracağına inanıyorum” dedi.

Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki iş kurslardan faydalanan bilgisayar kursiyeri Fatime Akçam’da “Bizlere sağlanan bu imkânlardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Engelsiz Yaşam Merkezi ve bu kurs gerçekten çok güzel ve süper imkânları var. Allah hepinizden razı olsun tekrar, tekrar. Belediyemizin Engelsiz Taksi hizmeti var ve biz bu taksiden ve şoför arkadaşlarımızdan çok memnunuz. Hepsi elinden gelenin fazlasını yapmaktalar. Gece gündüz ‘alo’ dediğimizde bizleri yolda bırakmıyorlar ama arkadaşlarıma şunu öneriyorum; taksimizi kullanırken biraz daha duyarlı olalım, mesela alo dediğimizde başka bir arkadaşın hizmetinde olabilir onlara kızmayalım ya da biraz bekleyelim sabırlı olalım yani agresif davranmayalım. Bizlere sağlanan imkânlardan dolayı tekrar şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ziyaretin ardından Başkan Akkaya ve beraberindekiler Akşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi önünde kursiyerlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Daha sonra kursiyerlere ve engelli vatandaşlara Akşehir Belediyesi tarafından Hıdırlık Sofrası’nda yemek ikramı yapıldı.

Son Güncelleme: 04.12.2017 23:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada