banner178

APARTMAN GİRİŞLERİNDE BROŞÜR KİRLİLİĞİ

Özellikle son zamanlarda artan mağaza, market gibi özel şirketler tarafından apartman kapı altlarından gelişigüzel atılan broşürlerden vatandaşlar oldukça rahatsız.

APARTMAN GİRİŞLERİNDE BROŞÜR KİRLİLİĞİ

Özellikle son zamanlarda artan mağaza, market gibi özel şirketler tarafından apartman kapı altlarından gelişigüzel atılan broşürlerden vatandaşlar oldukça rahatsız.

29 Şubat 2016 Pazartesi 03:03
1711 Okunma
APARTMAN GİRİŞLERİNDE BROŞÜR KİRLİLİĞİ
banner155

Çeşitli işletmelerin, özellikle marketlerin, ürünlerini tanıtmak ya da indirimleri hakkında bilgi vermek amacıyla binlerce broşürü gelişigüzel dağıtması, izinsiz apartman kapılarının altından atması, desteler şeklinde posta kutularına koyması, apartman giriş ve merdivenlerine rastgele bırakılması vatandaşların tepkisine yol açıyor.

Görünüm ve çevre kirliliği yapan bu uygulama ilgili alınması gereken önlemlerin ya da uygulanabilecek cezai müeyyidelerin uygulanıp uygulanmadığını da merak eden vatandaşlar, işletmelerden bu tür uygulamalardan vazgeçmelerini ve belediyerin de üzerlerine düşen görevleri yerine getirmelerini istediler.

Apartman önlerine, kapılarına, posta kutularına ve merdivenlere konulan broşürlerin bir usul dahilinde yapılabileceğine dikkat çeken vatandaşlar bunun yasal yollarla yapılmasını, belediye yetkililerinin de bunu denetlemesi gerektiğini belirttiler.

Gazetemize bir ziyarette bulunan bir gurup apartman sakini; “Apartmanlara topluca ve gelişigüzel birçok reklam içerikli broşür atılıyor. Bizler bundan oldukça rahatsızız. Marketler ve benzeri işyerleri Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne vergisini yatırıp ondan sonra broşürleri dağıtması gerekir. Vergisini ödese bile bu şekilde gelişigüzel atmaya da hakları yok. Posta kutularına tek tek koymak zorundalar. Çevre kirliliği oluşturacak işlemler yaptıkları an bunlarla ilgili cezai işlem uygulanmak zorunda. Bu duyarsızlığa bir son verilmelidir. Hem vatandaşlar, hem zabıta, hem de iş yeri sahiplerini bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dediler.

 

Son Güncelleme: 29.02.2016 03:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali 2016-02-29 12:21:20

Evet rahatsız oluyoz atmayin o kadar posta kutusuna atın arkadasss

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada