banner178

AKŞEHİR’E DOĞALGAZ MÜJDESİ

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Akşehir’in Doğalgazını Gaznet firması Döşeyecek”

AKŞEHİR’E DOĞALGAZ MÜJDESİ

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Akşehir’in Doğalgazını Gaznet firması Döşeyecek”

18 Kasım 2013 Pazartesi 00:20
3341 Okunma
AKŞEHİR’E  DOĞALGAZ MÜJDESİ
banner155

Akşehir’in gündeminden düşmeyen ve son günlerde birtakım çevrelerin fısıltı gazetesiyle kulaktan kulağa yayınlanan DOĞALGZA dedikodusuna son noktayı Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul koydu. Başkan Oğul, dün yaptığı bir basın toplantısı ile Akşehir’in doğalgazının Gaznet tarafından döşeneceğini açıkladı.

                Belediye Başkanlığı makam odasında gerçekleştirilen basın toplantısına; Akşehir’deki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul katıldı. Başkan Oğul burada yaptığı açıklamada “Akşehir’deki doğalgazı Gaznet döşeyecek. Bu konu ile ilgili dün Bölge Milletvekilimiz Sayın Mustafa Baloğlu ile yaptığım bir görüşmede Akşehir’deki doğalgazın Gaznet tarafından döşenme işini Gaznet kabul ettiğini öğrendim. Akşehir imar planının Sayısal verileri de bir DVD ile yarın Gaznet’e teslim edilecek. İhale edilmeden Akşehir’in bu doğalgaz dağıtım işi, Gaznet tarafından döşenecek” dedi.

                Doğalgazla ilgili sürecide anlatan Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, “Akşehir’e yıllar evvel BOTAŞ tarafından doğalgaz iletişim hattı kurulmuştu. Basında çıkan iletişim hatları ile ilgili, özel idareye para yatırma ile ilgili çalışmalar bizde daha evvel tamamlandığı için o süreçte Akşehir yoktu. Akşehir’de doğalgaz iletişim hattı bulunduğundan dolayı bizim dağıtımla ilgili bir problemimiz vardı. Akşehir Doğalgaz dağıtım ihalesine iki defa çıkılıyor ancak iki defa ihale yapılmasına rağmen hiçbir firmanın ihaleye girmemesi nedeniyle doğalgaz dağıtılamıyordu. Biz, Gaznet Genel Müdürü değiştikten sonra hem Gaznet Genel Müdürü’ne hayırlı olsuna gittik, hem de sağ olsun, Gaznet Genel Müdürü Akşehir’e geldi. Genel Müdürle de bu doğalgaz dağıtımı ile ilgili görüşmeler yaptık. Akşehir Büyükşehir’in metropol ilçesi olduktan sonra bu doğalgazın Konya merkezden ilçelere de dağıtılıp dağıtılamayacağı ile ilgili tereddütler vardı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız Konya’ya geldiğinde Bölge Milletvekilimiz Sayın Mustafa Baloğlu bu konuyu Bakanımız ile uzun uzun görüştü. Bu görüşmelerden olumlu sonuçlar çıktı. Nihayetinde de Bütçe Plan Komisyonu’nda Bakanımıza bu konunun çözülüp çözülmediği soruyor Bölge Milletvekilimiz Sayın Mustafa Baloğlu, Bakanımızın yaptığı görüşmeler sonucunda da Akşehir’in Doğalgaz dağıtımının Gaznet tarafından yapılacağı belirleniyor. Bizden de Akşehir İmar Planının sayısal bilgileri istendi. Bunlar Pazartesi günü Gaznet’e teslim edilecek. Gaznet’in Akşehir’de doğalgazı dağıtmasında çok büyük ve yoğun çaba gösteren değerli Bölge Milletvekilimiz Sayın Mustafa Baloğlu’na ve yine Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız’a çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Akşehir’in en büyük sorununda bu şekilde çözülmüş olduğuna vurgu yapan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, projelendirme çalışmalarının bitirilip doğalgaz dağıtım çalışmalarının ilkbahar gibi Akşehir’de başlayacağını düşündüklerini söyledi.Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada