banner178

AKŞEHİR’DE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya “Akşehir’imizin uzun zamandır beklediği temiz enerji ve temiz yakıt olan doğalgaz dağıtım hattı inşaat çalışmaları 24 Ağustos Bulvarı’mızdan başladı. Akşehir’imize hayırlı, uğurlu olsun”

AKŞEHİR’DE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya “Akşehir’imizin uzun zamandır beklediği temiz enerji ve temiz yakıt olan doğalgaz dağıtım hattı inşaat çalışmaları 24 Ağustos Bulvarı’mızdan başladı. Akşehir’imize hayırlı, uğurlu olsun”

26 Mart 2016 Cumartesi 00:16
2670 Okunma
AKŞEHİR’DE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
banner155

Akşehir doğalgaz dağıtım şebekesinin ilgili mevzuata uygun olarak planlanması, projelendirilmesi, inşası, işletilmesi, bakımı, genişletilmesi ve bu şebeke ile doğalgazın abone ve serbest tüketicilere teslim edilmek üzere nakdi ve perakende satışı ile müşteri hizmetlerini yerine getirmesi faaliyetleri için lisans verilen ENERYA şirketi Akşehir’deki Doğalgaz Dağıtım Hattı inşaat çalışmalarına başladı.

24 Ağustos Bulvarı üzerinde başlatılan çalışmaları yerinde incelemek amacıyla Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, ENERYA firmasının Konya Bölge Müdürü Arif Kösen, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük ve firma yetkilileri inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Firma yetkililerinde inşaat çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Akkaya doğalgaz çalışmalarının başlamasıyla çok mutlu olduklarının altını çizerek “Uzun zamandır beklediğimiz doğalgaz proje çalışmaları inşaatı başladı. Konya Milletvekilimiz Dr. Mustafa Baloğlu Bey, AK Parti İlçe Başkanımız Abdullah Bahadır Örs Bey ve ben, uzun süredir bu işin takibini yapıyorduk. Sayın Başbakanımız da sağ olsun sürekli bu noktada bizlere destek verdi. Nihayet ihale ve projeleme işlemleri de bitti. Dün itibariyle de kazı ve inşaat çalışmaları başladı. Dün 24 Mart günüydü büyük bir tevafuk ki 24 Mart’ta 24 Ağustos Bulvarı’mızda kazı ve inşaat çalışmaları başladı. Bu yıl itibariyle 55 kilometrelik bir hat yapılacak.  6 mahallemizin de tamamı değil ama bazı bölümlerinde inşallah doğalgaz hat çalışması tamamlanacak. Büyük bir aksilik olmadığı takdirde Ekim ayı itibariyle Akşehir’imizin bu mahallelerinde doğalgaz verilmiş ve kullanılmaya başlanmış olacak. Daha önceki planlamada 85 kilometrelik bir paylaşımımız olmuştu şimdi ilk etapta 55 olacak, çalışmanın ve iş aktivitesinin durumuna göre belki artabilecek ve 85 kilometreyi bulacak. Önemli olan bu işin başlaması. Bu bir süreç. Tabi bir senede bu iş bitmeyecek. Diğer illerimizde de olduğu gibi bu iş talebe bağlı seneleri alan bir çalışma. İnşallah talepler oldukça diğer mahallelerimizde de bu çalışmalar devam edecek. Bu yılki çalışmalarda  Altunkalem, Selçuk, Yarenler, Gazi, Kileci ve Yeni Mahalle olmak üzere 6 mahallemizin tamamı değil ama bazı bölümlerinde doğalgaz hat çalışması tamamlanacak. Çalışmalar kapsamında Adsız Mahallemizdeki doğalgaz istasyonumuzun bulunduğu mahalde de RMS istasyonu inşaatı çalışmaları da başladı. Akşehir’imizin uzun zamandır beklediği temiz enerji ve temiz yakıt olan doğalgaza huzur içerisinde kavuşmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Akkaya, doğalgaz inşaatı çalışmaları esnasında zaman zaman çevreye rahatsızlık verilebileceğini belirterek “Alt yapı çalışmalarının olmazsa olmazı, bir çalışma bir hizmet gelirken diğer çalışmalarda da zaman zaman küçük arızalar olabilir. Külfetsiz nimet olmuyor. Biraz rahatsızlık vermiş olacağız. Çünkü şehrimiz çok tarihi bir şehir. İçme suyu ve kanalizasyon şebekesinde 80 yıl üzerinde olan bölümler var. Bu bölümlerde doğalgaz çalışması yapılırken ister istemez zaman zaman arızaya sebebiyet verilebilecek. Bu noktada doğalgaz firmamızla beraber KOSKİ, Akşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi olarak bütün tedbirleri aldık. Bu noktada olabilecek aksaklıklardan dolayı hemşehrilerimizin, Nasreddin Hoca torunlarımızın biraz sabrına ve hoşgörüsüne sığınıyoruz. Önemli olan kalıcı rahatlığı sağlamak için geçici rahatsızlıkları göğüslemektir. Ben çalışmalarda kolaylıklar dileyerek Akşehir’imize hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Bu çalışmaların başlamasında Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na en büyük teşekkürümüzü sunuyoruz. Bizzat konuya dahil oldu, takip etti. Diğer Konya Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, İlçe Başkanımız ve en başta da hemşehrimiz Milletvekilimiz Dr. Mustafa Baloğlu Beye teşekkürlerimi sunarak Akşehir’imize tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs’te yaptığı açıklamada Akşehir için çok önemli bir günü yaşadıklarına vurgu yaparak “Akşehir’imiz inşallah hayırlısıyla önümüzdeki kış mevsimine doğalgazla tanışmış olarak girecek. Özellikle ülkemizde son günlerde doğalgazla alakalı bazı sıkıntıların problemlerin olacağı ifade ediliyordu. Aslında bugün burada Akşehir’de çok önemli bir mesaj veriliyor. Bunun böyle olmadığını ve dünyanın parlayan yıldızı ülkemizin her bir köşesinde bu tür çalışmaların devam ederek çok önemli mesajların verildiğine bizler bizzat şahit olmuş oluyoruz. Ben bugüne kadar emeği geçen başta Konya Milletvekilimiz Dr. Mustafa Baloğlu Bey olmak üzere Belediye Başkanımız Salih Akkaya Beye, Bakanlığımıza, Bakanlık yetkililerimize ve en önemlisi de Sayın Başbakanımız Prof Dr. Ahmet Davutoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Akşehir’imiz için hayırlı, uğurlu olsun. Akşehir’imiz çok önemli tarihi ve kültürel birikimi olan, her geçen gün büyüyen, değerlerine değer katan bir şehir. Bu anlamda gerçekten çok mutluyuz” dedi.

Akşehir’deki inşaat çalışmalarını yürüten ENERYA firmasının Konya Bölge Müdürü Arif Kösen’de yaptığı açıklamada 24 Mart tarihi itibariyle Akşehir’deki doğalgaz yatırımı çalışmalarına başladıklarını kaydederek “İnşallah bu yapacağımız yatırımda Ekim ayının sonuna doğru Sayın Akşehirlileri temiz ve konforlu yakıt olan doğalgazla buluşturacağız. Doğalgazın Akşehir’e getirilmesi sürecinde ve bundan sonraki süreçte bize desteklerini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız  Salih Akkaya’ya ben ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Doğalgazın Akşehirli hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Son Güncelleme: 26.03.2016 00:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MEHMET EMİN AKKAS ALMANYA 2016-03-27 12:40:04

Akşehir mize hayırlı olsun Allah kazasız bir şekilde tamamına kavuştursun güzel Aksehirimize güzelliklere layiktir adı gibi ak kalmaya devam edecektir hizmeti geçenlerde Allah razı ve memnun olsun

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada