banner178
banner241
Flaş Haber
Kapat

Akşehir STK'larından İsrail'e Tepki

Mescid-i Aksa'da ki günlerdir şiddetini artıran İsrail işgal güçlerinin müdahaleleri sonrası ilan edilen 'Aksa' için kızgınlık cuması' kapsamında Akşehir'de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları Cuma namazı sonrası Ulu Cami önünde basın açıklaması yaptı.

Akşehir STK'larından İsrail'e Tepki

Mescid-i Aksa'da ki günlerdir şiddetini artıran İsrail işgal güçlerinin müdahaleleri sonrası ilan edilen 'Aksa' için kızgınlık cuması' kapsamında Akşehir'de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları Cuma namazı sonrası Ulu Cami önünde basın açıklaması yaptı.

22 Temmuz 2017 Cumartesi 01:13
1790 Okunma
Akşehir STK'larından İsrail'e Tepki
banner155

Türkiye Gençlik Vakfı Akşehir temsilciliği Memur-sen Akşehir temsilciliği, İlim Yayma Cemiyeti Akşehir Şubesi, İHH Akşehir Temsilciliği, Akşehir İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(AKİMMED), AK Parti Akşehir Gençlik Kolları, NİDA-DER, Nasreddin Hoca Vakfı, Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından yapılan basın açıklamasında "Mescid-i Aksa, alınların secdeyle buluştuğu, gönüllerin Rab ile buluştuğu ilk kıblemiz...Mescid-i Aksa, Müminlerin haykırışı, Müminlerin niyazı... Mescid-i Aksa biz Müslümanlar için büyük değer taşımaktadır. Yarım asırdır işgal altında bulunan Kudüs'te İsrail, bu sefer gözlerini tekrar Mescid-i Aksa 'ya dikti. Acımasızca canına kıyılan masum çocukların, sivil insanların kanı İsrail için yeterli olmayıp, alınların secdeye varmasına da engel olmaktalar!  Müslüman Müslümanın Kardeşidir! Kardeşlerimize ve İslam' a yapılan zulme Hep birlikte bütün Müslümanlar olarak karşı çıkmak bizim görevimizdir.  Ortaya atılan bir bahaneyle Mescid-i Aksa 'ya müdahale edilmiş ve İsrail güçleri tarafından kapıları kapatılmıştır. Üç gün kapalı kaldıktan sonra İsrail polisinin kontrolü ve kapıya konulan metal arama detektörleriyle sınırlı şekilde ziyarete açılmıştır. Her zaman olduğu gibi, vicdanları körelmiş Batı Dünyası yine bizi yanıltmayarak sessizliğini korumuştur.  Kudüs' e 1948 den beri yapılan işgaller bir yurtta değil, bizzat-i İslam a karşı yapılan bir saldırıdır. Artık öyle bir boyut almıştır ki ilk kıblemiz de ezan-ı Muhammediye yi yasaklayacak kadar alçaklaşmışlardır. Bunlara karşı durmak namus borcu olmuştur. Dik duruşumuzu Allah izin verirse eşkıyalıklar son bulup, zalimler kaçacak delik arayana kadar sürdüreceğiz. Burada bu bildiriyle biz Müslümanlar görevimizi yapıyor ve dille uyarıyoruz. Filistin'deki Müslüman amcalarımız, teyzelerimiz, kardeşlerimiz bilsinler ki duamızla ve gönlümüzle sonuna kadar onların yanındayız. Allah’ın izniyle bütün bu zulümler bitecektir. İşgalci İsrail bir gün perişan olacaktır" denildi.

Yapılan basın açıklamasına; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Sosyal Sigortalar Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, AK Parti İlçe Başkanı Bahadır Örs, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Son Güncelleme: 22.07.2017 01:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada