banner178
banner241
Flaş Haber
Kapat

AKŞEHİR HALKI AK PARTİ’DE ‘DEĞİŞİM’ İSTİYOR!

AK Parti Akşehir İlçe Kongresinin İPTAL edildiği haberinin duyurulmasının ardından Pervasız’ın başlattığı ‘Kimi Başkan Görmek İsterseniz’ anketimizin sonuçlarına göre; AKŞEHİR HALKI AK PARTİ’DE ‘DEĞİŞİM’ İSTİYOR!

AKŞEHİR HALKI AK PARTİ’DE ‘DEĞİŞİM’ İSTİYOR!

AK Parti Akşehir İlçe Kongresinin İPTAL edildiği haberinin duyurulmasının ardından Pervasız’ın başlattığı ‘Kimi Başkan Görmek İsterseniz’ anketimizin sonuçlarına göre; AKŞEHİR HALKI AK PARTİ’DE ‘DEĞİŞİM’ İSTİYOR!

27 Kasım 2017 Pazartesi 03:09
9183 Okunma
AKŞEHİR HALKI AK PARTİ’DE ‘DEĞİŞİM’ İSTİYOR!
banner155

Haber/Yorum: Ümit Aykut Şener

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tek aday olarak katıldığı Mayıs 2017’deki AK Parti'nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde şöyle konuşmuştu: 'Kendi milletine karşı ihanet içine giren kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan gereğini yerine getirmek sorumluluğumuzun icabıdır. İsterse babamın oğlu olsun karşısında yer alırım. Ucu en yakınlarımıza dokunursa bile bu mücadeleye destek vermeye çağırıyorum.  Kimseye diyet borcumuz da bulunmuyor. Şimdi hedefimiz, inşallah bu yıl sonuna kadar teşkilatlarımızda ciddi bir yenileşmeye gitmektir.'

Konuşmasının en önemli detaylarından birisi de “AK Parti'ye karşılık beklemeden sahiplenen kardeşlerimizin başımızın üzerinde yeri var” cümlesidir ki, bunun açılımını Akşehir Kamuoyu ile yakın bir zamanda paylaşacağız.

"METAL YORGUNLUĞU VAR, BUNU AŞMAMIZ LAZIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mayıs 2017’deki ilk grup toplantısında şöyle konuştu: "AK Parti, milletin bağrından çıkmış ve bugüne kadar gücüne hep milletten almış bir partidir. Milletimizle irtibatımızın zayıfladığı gün, bizim Allah göstermesin bittiğimiz gün olacaktır. Bu yıl sonuna kadar il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımız kesinlikle dün de arkadaşlarımla paylaştım, tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha dinamik ekiplerle inşallah 2019'a hazırlanmamız gerekiyor. Bunun için de bütün ilgili birimlerimizin yoğun bir çalışma içerisinde bu hazırlıkları yapması gerekiyor. "

Akşehir’deki AK Partililerin ve Kamuoyunun ne düşündüğünü öğrenmenin en iyi yolu da sürekli seçmenin nabzını ANKET yaptırarak elinde bulunduran AK Partinin denediği yöntem diye düşündük.

Bilindiği üzere, AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı, 9 Kasım 2017 tarihinde Konya İl Yönetiminin ilçelerdeki seçim takvimini açıklamadan önce başkan A.Bahadır ÖRS’ün şu açıklamalarıyla şoke olmuştu:

“…25 Kasım Cumartesi günü Akşehir Kültür Merkezinde saat 10.00'da yapılacak olan 6.Olağan Kongremize dair yaşanan bu süreçte, şahsımı Akşehir  ilçe başkanlığı adaylığım noktasında takdir buyuran başta Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan'ımız Binali Yıldırım, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız, İl Başkan'ımız, Milletvekillerimiz olmak üzere Bölge ve İlçe Koordinatörümüze, Belediye Başkan'ımıza, Yönetim Kurul ve Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımıza, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın yukarıdaki tüm konuşmalarını hiçe sayan bu açıklama karşısında sağduyulu partililer ve seçmenlerin Konya İl Yönetimini ve AK Parti Genel Teşkilatını telefon, faks ve mail yağmuruna tuttukları haberi Akşehir’de siyasi gündemin ilk sırasına oturdu.

Pervasız’ın yaptığı araştırmalar sonucunda durumun hiçte böyle olmadığı tespit edildi. Sonrasında 21.11.2017 tarihinde web sayfasından SON DAKİKA başlığı altında “AK Parti Akşehir İlçe Kongresi İptal” haberi ve 'Akşehir AK Parti İlçe Başkanı olarak ‘Kimi Görmek İsterseniz’ anketini  yayınlandı.

Gazete Yönetimi ANKETE ilişkin kamuoyunda isimleri geçen aşağıdaki şu isimleri HALK’a sordu:

  1. A. Bahadır ÖRS (4 Aralık 2011 - 30 Kasım 2014 ve 1 Aralık 2014’ten itibaren halen 2 dönemdir AK Parti Akşehir İlçe Başkanı.)
  2. Yusuf Kahraman (2004--2006 İl Genel Meclisi Üyeliğinden istifa etti. 2006 - 2011 yılları arasında iki dönem AK Parti İlçe Başkanlığı yaptı.)
  3. Ömer Terkenli (Fazilet Partisi İlçe Başkanlığı, Refah Partisi Akşehir Belediye Meclisi Üyeliği yaptı. Refah Partisi Belediye Başkan Adayı oldu.)   
  4. İbrahim Özdemir (AK Parti Akşehir Belediye Meclisi Üyeliği görevinden istifa etti.)
  5. HİÇBİRİ (Bu seçenek ise 4 adayı da istemeyenler içindi ki o da 250’de kaldı.)

21.11.2017 Salı günü saat 16.46’da gazetemizin web sayfasında ve 22.11.2017 Çarşamba günkü Pervasız Gazetesinde yayımlanan “AK PARTİ AKŞEHİR İLÇE KONGRESİ İPTAL" başlıklı gazetenin haberi 8 bin 700 kişi tarafından okunmuş, bu haberin paralelinde düzenlenen 'Akşehir AK Parti İlçe Başkanı olarak ‘Kimi Görmek İsterseniz’ anketine de yoğun ilgili gösterilmiştir.  25.11.2017 Cumartesi günü saat 10.45’te sonuçlandırılan ankette 5 bin 133 kişinin oy kullandığı Pervasız tarafından açıklandı.

Ülkenin siyasetini ve halkın nabzını önceden bilmek isteyen siyasi partilerin özellikle de Adalet ve Kalkınma Partisinin Akşehir’deki ANKET sonuçlarını dikkate alıp-almaması ya da başka bir adayı tercih etmesi elbette partinin kendi tercihidir. Anketi yapılan adayların hepsinin AK Parti üyesi oldukları ve bazılarının milli görüş çizgisindeki duruşlarını bozmadıkları da yakından bilinmekte ve takip edilmektedir.

Bu arada herkesin dikkatinden kaçan bir duruma da açıklık getirmek isterim ki; AK Parti’de il ve ilçe başkanlarını atama yetkisi genel başkana devredilmiştir.  Bu durumda il veya ilçe kongrelerinin İPTAL YETKİSİ de yalnızca genel başkana ait olmaktadır.

Pervasız Gazetesi çalışanlarını yürekten kutluyorum. Ankete yoğun bir katılım gösterenler Halkın Milli İradesini ortaya koyarak dünyanın ortasından “AKŞEHİR BAHARI’nı tıpki Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi GARP CEPHESİ’nden başlatarak takdire şayan bir duruş sergilemişlerdir. Bu tavır önünde saygıyla eğiliyorum. Bir toplum demokratik hakkını kullanarak kentine daha başka nasıl sahip çıkabilir ki?

AKŞEHİR HALKI, AK PARTİ’DE ‘DEĞİŞİM’ İSTİYOR! Anketten çıkan bu sonucun başka açıklanabilir izahı yok gibi görünüyor. Eğer aksini düşünenler varsa Nasreddin Hocamızın dediği gibi; BİLENLER, BİLMEYENLERE ANLATSIN...

Türkçe’de yerleşmiş köklü ve hatırı sayılır bir atasözümüz der ki;

‘Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olur…’  

Son Güncelleme: 20.11.2018 12:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Huseyin 2017-11-28 20:24:52

Bahadır başkanım elinden geleni yaptı Allah razı olsun kendiside akparti ye yakışan örnek bir davranış sergiledi hiçbir zaman kimseyi incitmedi ve hakkımızda hayırlısı neyse onun olmasını istiyoruz koltuk makam mülk önemli değil önemli olan gerektiği gereken yapan kişi öldü kendisinden Allah razı olsun

Avatar
Ali 2017-11-27 21:41:54

Ortalığı bulandirdilar Yusuf kahraman aday olmaz zaten terkenli ve Özdemir işe yaramaz ikiside en iyisi bahadır örs yaparsa o devam etsin

Avatar
sedat 2017-12-04 17:04:01

Durum onu gösteriyor ki en iyisi yine Bahadır Örs. İşi yine o göğüsleyecek gibi. Hayırlısı da öyle gibi. Bu saatten sonra olacak değişiklikten hayır gelmez. Aslında sormak lazım, Bahadır Örs'ün ispatlanmış veya ortaya atılmış veya da yapmış olduğu kayda değer bir hatası var mı? Bir insana biraz dinlen, ara ver diyebilmek için kim olursanız olun elinizde bir şeyler olması lazım. Ha, elinde bir şey olan da varsa "Salim" rumuzlu yorumcunun dediği gibi çıksın erkekler gibi Pervasız'a versin ve yayınlansın. Ama o yok, o yok, O? O da yok. Ee? Bu tu kaka ötekisi gelsin. Böyle siyaset olmaz. Saygılar sunarım.

Avatar
Salim 2017-11-27 14:18:00

E vAllah gardaş şimdi ne diyem? En eyisi Yusuf Kahraman'dır. Bahadır' a sendikacilar gafayı takmışlar dolayısıyla da İl'i kafalamışladır. Terkenli heç olmaz. Özdemir siyasetin "s" inden anlar mi? Ee? Siz beni dinleyin Kahraman en eyisidir. AKsi halda, AK Parti'de AKsilik bitmez. Bahadır Örs'e ne olmuş? Yalan ve iftiradan başka kimin elinde ne varsa İşte Pervasız gibi baba gazete. Öyle mi? Versinler ve yayınlansın. Bitti.

Avatar
Salim 2017-12-04 14:43:36

Değişim ha. Değiişim iyi de, gelen gideni aratmasın sonraaaaa. Anladız değil mi? İlla da değişim demek ne kadar marifet sizce? Yönetimin değişmesiyle ne değişecek sizce? Buyurun çekinmeden cevap verin. Ama bir ricam olacak. Ne olursunuz işkembeden atmayın. Evet şimdi buyurun. Yönetim değişince ne değişecek? Sendika=2 AK Parti =0 olacak. Hasan Angı da buna alet olacak. Vaaaah vah.

Avatar
Huseyin 2017-11-29 20:36:24

AKsehir akparti ilçe başkanımız bahadır örs halkimiz için elinden geleni yaptı dürüst çalışkan başarılı başkanımız hakkı odenmez

Avatar
GÖKHAN YETKİN 2017-11-30 14:21:29

A.BAHADIR ÖRS

Avatar
Arkadas 2017-11-28 11:23:09

bu işi en güzel temiz ve adaletli anlayışıyla halkla iç içe olan herhangi bir menfaat beklemeden İbrahim ÖZDEMİR yapar . Akşehir halkının desteğiyle bu işin üstesinden gelir.

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada