banner178

AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 1120 ÇOCUĞA BİSİKLET

Akşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Sabahın Seherinde Haydi Çocuklar Camiye" projesinde 40 gün boyunca sabahları camiye gelerek namaz kılan ve yaz Kuran kursuna katılan çocuklara bisikletleri törenle verildi.

AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 1120 ÇOCUĞA BİSİKLET

Akşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Sabahın Seherinde Haydi Çocuklar Camiye" projesinde 40 gün boyunca sabahları camiye gelerek namaz kılan ve yaz Kuran kursuna katılan çocuklara bisikletleri törenle verildi.

15 Eylül 2018 Cumartesi 00:46
2620 Okunma
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 1120 ÇOCUĞA BİSİKLET
banner155

Akşehir Belediyesi tarafından çocuklara camiyi sevdirmek ve namaz kılmaya teşvik etmek amacıyla İlçe Müftülüğü’nün de katkılarıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Sabahın Seherinde Haydi Çocuklar Camiye" projesine katılan çocuklara bisikletleri, Akşehir Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. Törene Tuzlukçu Kaymakamı ve Akşehir Kaymakam Vekili Mehmet İlidi, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Garnizon Komutanı Tolga Yuvalı, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, İlçe Protokolü, Belediye Meclis Üyeleri, bisiklet almaya hak kazanan çocuklar, velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Tuzlukçu Kaymakamı ve Akşehir Kaymakam Vekili Mehmet İlidi projenin önemine dikkat çekerek; “Bu kampanya geçtiğimiz yıl Akşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi tarafından başlatılmış güzel bir proje. Bu kampanya kapsamında çocuklarımız 40 gün boyunca sabah namazına gidiyorlar ve devamı sağlayıp namaz alışkanlığını kazandıkları için belediyelerimiz tarafından bisiklet armağanı ile ödüllendiriliyorlar. Umarım bu alışkanlık sadece 40 günle sınırlı kalmaz, çocuklarımız sürekli sabah namazlarını ve diğer namazlarını eda ederler.” diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, projenin başarılı olduğunu belirterek camilerde ibadet yapmanın önemine dikkat çekti. Başkan Akkaya; “Biz Akşehir Belediyesi olarak çok önemsediğimiz ve ilçe müftülüğümüzle beraber gerçekleştirdiğimiz bu projemizi her yıl devam ettirmeyi hedefliyoruz. Biraz zahmetli, biraz belki maddi külfetli ama bu projemizin çok fazla manevi değeri var. İstikbalimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, gençlerimizi iyi bir şekilde yetiştirmeyi çok önemli buluyoruz. Bu önemden hareketle birçok proje ve hizmetler yapıyoruz. Gençlerimizi her yıl ‘Nasreddin Hoca’nın Torunları Ecdadıyla Buluşuyor’ ismiyle Çanakkale gezisine gönderiyoruz. Orada gençlerimiz bu vatanı bize emanet eden şühedamızın nasıl bir mücadele verdiğini, o destanın kolay yazılmadığını kendi gözleriyle görüp daha iyi anlıyorlar. Yine eğitim alanında kırtasiye yardımlarından, konferanslardan kitap okuma kampanyalarına kadar birçok projeyi ve hizmeti çocuklarımıza ve gençlerimize sunuyoruz. Bütün bunların amacı onları donanımlı yetiştirmek, bu millete ve bu vatana daha çok sahip çıkmalarını sağlayabilmek.” dedi.

İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş da, projenin beklenenden daha büyük ilgi gördüğünü belirtti. Kardaş; “Kendi çocukluğumu değerlendirdiğimde bakıyorum ki erken gelmişiz dünyaya. Çocuklarımızın başarısı her anlamda değerlendiriliyor. Okumak isteyene devletimizin imkanları yanında çeşitli vakıf ve kuruluşların katkıları var. Dinimizin direği olan namazı çocuklarımıza sevdirmek için 40 gün sabah namazına gelmelerini teşvik ettik. 40 sayısı çokluktan kinayedir, çokluğu ifade eder. Mesela 5 vakit namazın tamamı 40 rekattır. Bizler yine gün içerisinde namazda 40 defa Fatiha suresini okuyoruz.” diyerek 40 rakamının seçilme nedenini vurguladı.

Konuşmaların ardından ilk olarak üniversite sınavında Türkiye genelinde ilk 3 bine giren 7 öğrenciye Akşehir Belediyesi tarafından derecelerine göre diz üstü bilgisayar, tablet ve altın verildi. Öğrencilere hediyeleri törene katılan protokol tarafından takdim edildi. Daha sonra 40 gün boyunca sabah namazına ve yaz kuran kurslarına katılan çocuklara bisiklet hediyeleri protokol tarafından dağıtıldı. İlk etapta 520 çocuğa bisiklet dağıtıldığı geriye kalan 600 çocuğun bisikletinin de önümüzdeki günlerde dağıtılacağı öğrenildi. Ayrıca camilerinde kampanyaya en fazla katılımı sağlayan 3 din görevlisine de Akşehir Belediyesi tarafından bisiklet armağan edildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ben 2018-09-17 17:18:01

Sevgili site yönetimi merkezde 600 civarı bisiklet dağıtıldı ancak dış mahallelerde bir faaliyet yok. Bizim çocuklar 40 sabah namazı kıldı ancak ağızlarından cikandan dolayı sevap falan kalmadı arz ederim.

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada