banner178

AKŞEHİR BELEDİYESİ 12.KONYA YEREL YÖNETİM İHTİYAÇLARI FUARINA KATILDI

Akşehir Belediyesi 12.Konya Kent Yerel Yönetim İhtiyaçları, Konya İnşaat ve Konya Mobilya Dekorasyon ile İdeal Ev Fuarlarına katıldı.

AKŞEHİR BELEDİYESİ 12.KONYA YEREL YÖNETİM İHTİYAÇLARI FUARINA KATILDI

Akşehir Belediyesi 12.Konya Kent Yerel Yönetim İhtiyaçları, Konya İnşaat ve Konya Mobilya Dekorasyon ile İdeal Ev Fuarlarına katıldı.

28 Mayıs 2016 Cumartesi 06:52
1067 Okunma
AKŞEHİR BELEDİYESİ 12.KONYA YEREL YÖNETİM İHTİYAÇLARI FUARINA KATILDI
banner155

KTO Tüyap Uluslararası Fuar Merkezi açılışına Konya Valisi Muammer Erol, Milletvekilleri Hüsniye Erdoğan ve Mehmet Babaoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, , KTO Başkanı Selçuk Öztürk Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Konya İlçe Belediye Başkanları, daire amirleri, ve çok sayıda davetli katıldı.

HEDEFİMİZ 2019 YILINDA ZİYARETÇİ SAYISINI 1 MİLYONA ULAŞTIRMAK

Fuar Merkezinde bir açıklama yapan KTO Başkanı Selçuk Öztürk; "Konya Ticaret Odası olarak bir hedefimiz var. 2019 yılında Konya'da düzenlediğimiz fuarlardaki toplam ziyaretçi sayısını 1 milyona ulaştırmak. Ulaştırabileceğimize de inanıyoruz. Konya içerisinde çok daha güzel, çok daha başarılı fuarları yapabilecek potansiyel var. Yeter ki gayretle çalışıp bunu sağlayabilelim" diye konuştu.  

BELEDİYECİLİĞİN MERKEZİ KONYA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise;” Konya'nın belediyeciliğin merkezi, belediyeciliğin okulu konumunda olduğunu belirterek, en büyük ve en güçlü belediyecilik fuarlarının Konya'da düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

Son 10 yıldaki gelişmelerle Konya'nın çok daha farklı bir konuma yükseldiğini, her alanda büyük gelişim kaydettiğini vurgulayan Başkan Akyürek, "Bu gelişmede belediyelere malzeme üreten firmaların, inşaat malzemesi üreten firmaların çok önemli rolü var. Şehir kalitesinin artırılabilmesi için iyi proje, iyi işçilik, iyi malzeme en önemli unsurlardır. Artık malzeme konusunda da belli bir standardı aşmış durumdayız. Fuarlarımıza katılan tüm kuruluşlarımıza, belediyelerimize, iş adamlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

KENT KİMLİĞİ KAZANMIŞ ENDER YERLEŞİM YERLERİNDEN BİRİSİDİR

Fuar sırasında Belediye Başkanı Akkaya Anadolu’da Bugün gazetesine Nasreddin Hoca Diyarı Akşehir’in tarihini, kültürünü, AK Belediyeciliğin yatırımlarını anlattı. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Akşehir’in bir çok medeniyet ev sahipliği yapmış, tarih, doğa, kültür kenti olduğunu ifade eden Akkaya; “8 adet halk oyunları ve 16 adet kendine has türküleriyle, kendine özgün Akşehir evleriyle, kendine özgün yöresel yemekleriyle, gerçekten kent kimliği kazanmış ender yerleşim yerlerinden birisidir”. Belediyecilik olarak yaptığımız, Büyükşehir’in ve bakanlıklarımızın desteği ile yapılan yatırımlarımızı fotoğraflar ve bültenlerimizle Akşehir’imizi tanıtmak, Nasreddin Hocamızın değerleri noktasında mesajları iletmek gördüğünüz dergiler ve kitaplarda bu gibi etkinlik faaliyetlerinde gelen misafirlerimize tanıtma noktasında elimizden geleni yapmaktayız” ifadelerini kullandı.

“Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 166 haneye restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Bunlar büyük tarihi eserlerimizi koruma anlamında güzel çalışmalar Doğalgaz noktasında, diğer yatırımlarımızla ilgili ve gayretleri sonucunda özellikle 64. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu beye şükranlarımı sunuyorum” dedi. Akkaya; Konya Valisi Muammer Erol’a, Konya Milletvekilleri Dr. Mustafa Baloğlu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e restorasyonlarla ilgili yapılan gerekli destekleri için teşekkür etti. Konya Kent 2016 Fuarı, 29 Mayıs’ Pazar akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Son Güncelleme: 28.05.2016 06:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada