banner178
banner241

AKKAYA’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya bu pazar kutlanacak olan Anneler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayarak tüm annelerin gününü kutladı.

AKKAYA’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya bu pazar kutlanacak olan Anneler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayarak tüm annelerin gününü kutladı.

10 Mayıs 2014 Cumartesi 11:01
696 Okunma
AKKAYA’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI
banner155

Akkaya, mesajında şunları kaydetti:

            ‘Cennet Anaların Ayağının Altındadır’ övgüsüne mazhar olan, yüreğimizdeki en değerli hazinemiz annelerimize; şükranlarımızı ve sevgimizi sunacağımız bir Anneler Günü’ne kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

            Ailelerimizin temel direği olan annelerimiz, hiç eksilmeyen bir sevginin ve sonsuz bir sabrın; fedakarlık, iyilik, şefkat ve merhametin, kısacası dünyadaki en temiz ve en masum duyguların örneği olmuşlardır.

Çocuklarımız, yaşama ilişkin ne varsa annelerinden öğrenirler. Varlıklarıyla güç bulduğumuz annelerimiz, hepimizin ilk öğretmeni ve yaşam boyu yol göstericimiz olmuştur. Bu koşulsuz sevgi ve sorumlulukları karşısında annelerimiz hatırlanmayı, değer görmeyi, saygıyı ve takdiri herkesten daha çok hak etmektedir.

Annelerin kıymeti tek bir günle anlaşılamaz. Tek günde yapılan hatırlamalar, onların gönlünü almaktan başka bir anlam ifade etmez. Hayatı boyunca anne ve babasına nezaket ve hürmet gösteren bir insan, her gününü ihya etmiş demektir. Dinimiz, her günün anneler günü olmasını ister. Anneler her gün gönüllerimizde açan bir çiçek gibi olmalıdır. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında annelerimizin payı çok fazladır. Şanlı Tarihimizin her döneminde, Milletimizin bağımsızlığında ve varlığını sürdürmesinde, annelerimizin de çok büyük payının olduğu asla unutulmamalıdır.

Annelerimizin bu mutlu günlerinde, evlatlarını bağrına basamayan, onları kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerimizin de her zaman yanlarında olduğumuzu vurgulayarak minnet ve şükranlarımı sunarım. Onlar; yüreğimizde sonsuza kadar yaşayacak kahraman şehitlerimizin bizlere emanetleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle; hayatın tüm güzelliklerine layık olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olan ve anne olmanın en mukaddes gururunu taşıyan başta Şehit annelerimiz olmak üzere bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah'tan rahmet dileyerek, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Son Güncelleme: 10.05.2014 11:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada