banner178

TİCARET LİSESİNDE DEĞERLER EĞİTİMİ

Nisan ayının konusu olan“Sevgi ve Saygı” ile ilgili yapılan etkinlikler öğrenci ve velilerden beğeni topladı

TİCARET LİSESİNDE DEĞERLER EĞİTİMİ

Nisan ayının konusu olan“Sevgi ve Saygı” ile ilgili yapılan etkinlikler öğrenci ve velilerden beğeni topladı

05 Mayıs 2012 Cumartesi 09:12
995 Okunma
TİCARET LİSESİNDE DEĞERLER EĞİTİMİ
banner155

Akşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Nisan ayı Akşehir ilçe genelinde “Sevgi ve Saygı” ayı olarak kutlandı. Bu proje kapsamında milli ve manevi değerleri öğrenci ve velilere anlatmak, farkındalık sağlayarak bu değerlere günlük hayatlarında yer vermelerini sağlamak amacı ile okullarda çalışma ve etkinlikler düzenleniyor. Akşehir Ticaret Meslek Lisesi de bu proje kapsamında çalışmalara başlayarak bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Okul idaresi ilk önce, öğrenci velilerine sevgi ve saygı sözler ifade edn mesaj gönderdi. Okul Öğretmeni Adem Polat öğrencilere bir seminer verdi. Polat, Ünlü Türk ve İslam büyüklerinden sevgi ve saygıyı öğütleyen sözlere de yer vererek konunun önemini vurguladı. Okul tiyatro ekibi öğretmene saygı konulu bir tiyatro ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Okul öğretmenleri tarafından Sevgi ve Saygı konulu çeşitli afişler hazırlandı. Büyüklere saygı ve küçüklere sevginin öneminden bahsedilen konuşmalar yapıldı.

Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Dündar “bu tür programların ülkemizin geleceği gençlerimize olumlu katkılar sağlayacağı aşikardır. Sevgi ve Saygı ile insanlar birbirlerine bağlanacak haklarını koruyacaklardır. Böylece toplumda kin, nefret ve düşmanlık kendiliğinden yok olacaktır. Ülkemize karanlık gidip aydınlık günler gelecektir” dedi. Okul Müdürü Salim Bozkurt da tiyatrodaki başarılarından dolayı öğrencileri kutlayarak tebrik ederek okulundaki öğrencileri ile gurur duyduğunu ifade etti.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada