21.10.2019, 00:02 5

YENİ PARTİ ERKEN SEÇİME YETİŞİR Mİ?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Fırat’ın doğusunda gerçekleştirdiği başarılı operasyona 120 saatlik bir süre için ara verilmesiyle siyaset yeniden gündemdeki yerini alıyor.

Ahmet Davutoğlu ile Abdullah Gül ve Ali Babacan tarafından kurulacağı bilinen partilerin, olası bir erken seçime girebilmeleri için gereken örgütlenmiş olma şartını yerine getirmek üzere çalışmaları devam ediyor. Davutoğlu’nun partisinin, özellikle Konya ve ilçelerinde “AK Parti küskünleri” üzerinden daha hızlı örgütleneceği konuşuluyor.

Erken Seçim de nereden çıktı derseniz, benimki bir temenni değil. Sadece, empati yapmam sonucunda gördüğüm yüksek olasılık ve ilçemizde süregelen bazı etkinlik ve faaliyetlerin seçim havasını çağrıştırmasından ibaret.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’in; meyve ve sebzecilik için çok önemli olan soğuk hava deposu istişare toplantısına katılması, seçimlerde partisine verilen destekten dolayı teşekkür ziyaretlerinde bulunduğu mahalle sayısının 17’ye ulaşması bu faaliyetler arasında. Zamanlaması da uygun olan bir diğer etkinlik ise, geçtiğimiz Cumartesi günü kutlanan Muhtarlar Günü vesilesiyle 5 Muhtar Konağını temsilen İstasyon Mahallesi Muhtar Konağı’nın açılışı ve muhtarlarımıza diz üstü bilgisayarların dağıtımı.

Ülke genelindeki duruma bakarsak; TBMM’ye gönderilen 2020 Yılı Bütçesinde tarımsal desteğe ayrılan payın, bir öncekine kıyasla önemli oranda artırıldığını ve 22 milyar TL olarak planlandığını görüyoruz. Doğrudan hayvancılık desteği olarak ayrılan pay ise 6,6 milyar TL. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylümüzün yüzünü güldürecek rakamlar. Olası bir erken seçimde iktidar partisinin hanesine yazılır. Sonuç olarak; 2020 Yılı Bütçe rakamları kulağa çok hoş geliyor ancak 2019 Yılı destek ödemelerinin, yılsonuna yalnızca 2,5 aylık bir süre kalmışken henüz yapılamamış olmasının da muhalefetin hanesine yazılacağı aşikar.

“Erken” yani planlanandan önce gerçekleşen. Velev ki konjonktür gereği plan değişmiş olmasın. Siyasette 1 saat bile önemliyse, hazırlıklı olmakta fayda var.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-1
kapalı