banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TOPLU BAYRAMLAŞMA YAPILMAYACAK

Konya İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun; temizlik, maske ve fiziki mesafe kuralları çerçevesinde Kurban Bayramı süresince alınacak önlemleri içeren 87 sayılı kararı yayımlandı.

YAŞAM 30.07.2020, 11:47 Haber Merkezi
1205
TOPLU BAYRAMLAŞMA YAPILMAYACAK
banner12

Kararda sıralanan ve bayram süresince uyulması istenen tedbirler şöyle:

*30 Temmuz 2020 Arife Günü de dahil olmak üzere Kurban Bayramı süresince toplu ziyaretlerin yapılmaması, mezarlık ziyaretlerinin maske-mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmesinin sağlanması.

*Toplu bayram yemeği ve toplu bayramlaşma gibi organizasyonların yapılmasına müsaade edilmemesi.

*Bayram namazının camilerin dışında açık alanlarda maske-mesafe ve hijyen kurallarına uyularak kılınmasının sağlanmasına ve namaz sonrasında toplu bayramlaşmalara müsaade edilmemesi.

*Aile içi, eş, dost ve akrabalar arası bayram ziyaretlerinde kalabalık ortamların oluşmaması, maske-mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek bayramlaşma yapılması için başta camiler olmak üzere her türlü iletişim araçları kullanılarak duyuru yapılması.

*Belirlenen kurallara aykırı hareket eden vatandaşlarımız için Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 294. maddesine istinaden aynı Kanun’un 282. maddesinde belirtilen cezai müeyyidenin uygulanması.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
31
açık