banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

ORMAN YANGININA HELİKOPTER MÜDAHALESİ

Doğanhisar Konakkale Mahallesi’nin ormanlık alanında başlayan yangın, Manavgat’tan gelen yangın söndürme helikopterinin de müdahalesi ile söndürüldü.

YANGIN 29.08.2021, 15:19 29.08.2021, 17:08 Haber Merkezi
1959
ORMAN YANGININA HELİKOPTER MÜDAHALESİ
banner12

Konakkale Mahallesi ormanlık alanında başlayarak Ayaslar istikametinde yayılmaya devam eden yangına, İtfaiye ekiplerinin yanı sıra Belediye ekipleri de iş makineleriyle müdahale etti. Çevre ilçelerin İtfaiye ekiplerinin de destek verdiği söndürme çalışmalarına katılan helikopterin, yangının kontrol altına alınmasında büyük katkısı oldu.

Olay yerine giden Doğanhisar Belediye Başkanı Süleyman Pekmez’den edindiğimiz bilgiye göre; yangının haber alınmasıyla birlikte Akşehir ve Hüyük İtfaiyeleri yanan alana intikal ederken, Manavgat’tan havalanan yangın söndürme helikopteri de 5 sorti yaparak söndürme çalışmalarına önemli katkı sağladı. Vatandaşların da destek verdiği İtfaiye ve Belediye ekiplerinin çabaları ve helikopterin müdahalesi sonucu kontrol altına alınan yangının söndürülmesinin ardından soğutma çalışmalarına başlandı.

Doğanhisar Kaymakamı, Belediye Başkanı, ilgili tüm kuruluşların yetkilileri ve Hüyük Belediye Başkanı, söndürme çalışmalarını yerinde takip ettiler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
16
parçalı az bulutlu