banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

BÜTÜN GECE DEVAM ETTİ

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bulunan biyoenerji elektrik santralinin cüruf diye adlandırılan açık deposunda dün akşam saatlerinde çıkan ve rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen yangın, yaklaşık 80 bin metrekarelik alanda bulunan hammaddenin tamamen kül olmasına neden oldu. Sabaha karşı kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

YANGIN 04.05.2021, 11:37 Haber Merkezi
2980
BÜTÜN GECE DEVAM ETTİ
banner12

Çay ilçesinde, özel bir şirkete ait biyokütle yakıtlı biyoenerji elektrik santralinde çıkan yangına onlarca itfaiye ekibi müdahale etti. Tesisin cüruf diye adlandırılan açık deposunda çıkan yangın, kullanılan hammaddenin tamamı yanıcı olan bitkisel atıklardan oluşması nedeniyle ve rüzgarın da etkisiyle hızla büyüdü. 3 numaralı sahada çıkan ve gece saatlerinde 2 numaralı sahaya atlayan yangında, yaklaşık 80 bin metrekarelik alanda bulunan hammaddenin tamamı yanarak kül oldu.

Yaklaşık 120 çalışanı olan ve Türkiye genelinde büyük santraller arasında yer alan biyoenerji elektrik santralinin açık deposunda çıkan yangının santralin olduğu alana sıçramaması ve herhangi bir can kaybının yaşanmaması, yüreklere su serpti. Sabaha karşı kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
24
açık