03.09.2018, 02:07 4

VELİLERİN SENETLERİ KİMDE?

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN ZİYA SELÇUK’UN DİKKATİNE! 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının başlamasına iki hafta kaldı ancak Akşehir Özel Sistem Koleji’nin eğitime devam edip etmeyeceği hala belirsizliğini koruyor?

Haber/Yorum: Ümit Aykut Şener

2015/2016 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılan ve Akşehir’de anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin eğitim gördüğü Sistem Koleji’nde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlamasına 13 gün kalmasına karşın, okulun eğitime devam edip etmeyeceği hala belirsizliğini koruyor. Öğrencilerin ve Velilerin endişeli bekleyişleri sürüyor.

Her ne kadar okulu satın alma girişiminde bulunanlar olsa da durumun hiç de göründüğü gibi olmadığı, öğrenci velileri tarafından kamuoyunda yüksek sesle dile getiriliyor.  Okulu satın alma girişiminde bulunanların önlerine çıkan mali tablo yüzünden bu taleplerinden vazgeçtikleri iddia edildi.

Akşehir Sistem Koleji özel bir okul olduğu için kayıt dönemlerinde okul yetkililerince öğrenci velilerinden peşinat ve sıralı senetler alındığı ancak hizmet veremeyecek duruma gelen okul yetkililerinin senetleri sahiplerine iade etmedikleri, hatta bu senetlerin kötü niyetli kişi veya kişilerin eline geçtiği iddia ediliyor.

Kolej öğretmenlerinin aylardır maaşlarını alamadığı, hatta bankalardan okulun kendilerine kredi desteği sağlattığı fakat Akşehir Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu konuda sessiz kaldığı da kamuoyunda seslendiriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı görevine başladıktan sonra yaptığı icraatlarla ve aldığı isabetli kararlarla toplumdan geçerli not alan Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’tan öğrenciler ve veliler konuya el atmasını bekliyor, haksız da değiller! Zira, gözünün ucundaki bu durumu görmezden gelen Akşehir Kaymakamlığı ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden veliler umudu çoktan kesmiş görünüyor. Olağanüstü durumlar için illa ki ilgili makamlara şikayet gerekmez, eğer bir şikayet bekliyorsanız bu yayınımız suç duyurusu niteliğindedir.

Okul açıldıktan sonra ziyaretlerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu ile ilgili basında çıkan haber linkleri şöyle;

http://www.pervasiz.com.tr/egitim/sistem-kolejine-ziyaret-h16176.html

http://www.pervasiz.com.tr/egitim/koseoglundan-sistem-ortaokuluna-ziyaret-h13770.html

Bugün için Köseoğlu veya diğer sorumlular neden sessiz kalıyorlar?

Akşehir Kaymakamlığı’nın konuyla ilgili olarak acilen idari, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın senetler konusunda acilen adli soruşturma başlatması kaçınılmaz görünüyor.

Bu okulda öğrenim gören öğrencilerin akibeti ne olacak? Eğitim ve Öğretim taahhütü ile öğrenci velilerinden sıralı senetler alınmış olsa da, karşılığında verilecek bir hizmet  olamayacağından dolayı burada aciliyet adli makamlara düşüyor. Öğrenci velilerinin senetleri, okulun sahibi şirkete verdikleri bu nedenle 3. şahıslara (kötü niyetli kişi veya kişilerin) geçip-geçmediğinin araştırılması gerekiyor.

Bu konuya başta Milli Eğitim Bakanımızın, iktidar ve muhalefet milletvekillerinin gerekli ilgiyi göstereceklerini düşünüyor ve sabırsızlıkla bekliyorum…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner27
21
açık