banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

ŞEKER FISTIK YEDİLER, KORONADAN ÖLDÜLER

Çeltik ilçesinin Gökpınar (Honam) Mahallesi’ndeki bir camide görev yapan hocanın kızı ve emekli bir imamın oğlu arasında gerçekleştirilen söz kesme törenine (köyün örf ve adetlerine göre fıstık şeker yenildiği biliniyor) mahalle hatta şehir dışından gelen davetlilerin de katılması sonucu korona vakalarında artış ve ölümler gerçekleşti.

VEFAT 10.01.2021, 12:57 10.01.2021, 17:02 Haber Merkezi
8160
ŞEKER FISTIK YEDİLER, KORONADAN ÖLDÜLER
banner12

Fıstık şeker yiyen davetlilerin, söz kesilen kıza takı merasiminde para takmaları sonucunda mahallede oturan çok sayıda vatandaşa koronavirüs bulaştırdıkları iddia edildi. Gökpınar (Honam) Mahallesi’nde ikamet eden V.A., S.Y., G.Y., M.G. ve R.T. adlı vatandaşların, fıstık şeker yedikleri söz kesme töreninin ardından yapılan Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı, sonrasında koronadan öldükleri ve korona defin koşullarına uyularak defnedildikleri söyleniyor. 

Ölenlerin dışında hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda yatanların olduğu söylenirken; ülke genelinde alınan sıkı tedbirler ve getirilen yasaklara rağmen, söz kesme törenini kalabalık bir kitleye düzenleyenler hakkında yetkililerce soruşturma açılıp açılmadığı ise hala gizemini koruyor.

Ölümlere sebep olan söz kesme merasiminin ev sahibi de olan hocanın, daha önce temaslı olduğu için karantinaya tabi tutulduğu, sonrasında ise Covid-19 testinin pozitif çıktığı, camiye giden az sayıda cemaatten 5 kişinin de koronavirüse yakalandığı, bunlardan 2’sinin öldüğü 3’nün ise yoğun bakımda olduğu gelen iddialar arasında.

Mahalle sakinlerinin, davete icabet eden ancak koronadan vefat edenlerin cenaze namazını kıldıran ve cenazelerini kaldıranın da aynı hoca olduğuna şahit oldukları konuşuluyor. Diğer taraftan, Çeltik İlçe Müftüsü’nün de 2020 yılı sonu itibariyle Ankara’nın Çamlıdere ilçesine tayininin çıktığı öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
parçalı bulutlu