banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TRAFİK EKİPLERİNDEN HAVADAN DENETİM

Kurban bayramı trafik tedbirleri çerçevesinde alınan trafik tedbirleri kapsamında, Konya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince helikopterle havadan trafik denetimi yapıldı. Denetimlerde, kuralları ihlal ettiği belirlenen sürücülere ceza kesildi.

TRAFİK 11.07.2022, 10:37 11.07.2022, 10:46 Haber Merkezi
289
TRAFİK EKİPLERİNDEN HAVADAN DENETİM
banner12

Konya İl Jandarma Komutanlığı ile Akşehir Şehit Ali Ergün Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, Akşehir Doğrugöz kavşağında helikopter ile havadan trafik ve asayiş denetimi yaptı.

Denetimlerde, şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan araçlar olmak üzere köy ve mahalle yolları ile şehirlerarası karayollarında zorunlu haller dışında emniyet şeridi kullanan, banketler, şerit üzerinde duraklama yapan, park eden, şerit izleme ve değiştirme, öndeki aracı yakın mesafeden takip, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, araçlarını yolun sağından, çok şeritli yollarda ise yol ve trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritten sürmeme gibi kurallara uymayan sürücüler kontrol noktasına bildirildi. Uygulama noktasındaki ekipler tarafından durdurulan sürücülere gerekli uyarılar yapılarak, kural ihlali yapanlara idari yaptırım uygulandı.

Akşehir Doğrugöz Mahallesi’nde yapılan denetimde, 2 sürücüye emniyet kemeri takmamaktan, 2  araç sürücüsüne muayeneden ve  fazla  yolcu taşımadan bir araç sürücüsüne işlem yapılılırken 2 araç trafikten men edildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu