banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

KAVŞAKTA MOBESE ACİLİYETİ!

Meydana gelen trafik kazalarıyla sıkça gündeme gelen Akşehir D-300 Karayolu Atakent Kavşağı’nda geçtiğimiz günlerde yaşanan kaza sonrasında tepki ve üzüntülerini dile getiren vatandaşlar, trafik ışıklarını gören kameranın MOBESE sistemine bağlanması yönündeki çalışmaların hızlandırılmasını istediler.

TRAFİK 01.01.2021, 00:14 31.12.2020, 18:25 Haber Merkezi
2523
KAVŞAKTA MOBESE ACİLİYETİ!
banner12

D-300 Karayolunu kullanarak Akşehir’den transit geçiş yapan kamyon ve TIR’ların kırmızı ışık ihlallerine sahne olan kavşakta mevcut kamera ile yapılan kayıtlar, kazaların nedenlerinin belirlenmesinde emniyet güçlerine yardımcı oluyor. Diğer taraftan, kameranın varlığını bilmeyen ve MOBESE’nin olmayışından da faydalanan bazı sürücülerin ışık ihlallerine dikkatsizlik de eklenince, can kayıplarının da yaşandığı kazalar kaçınılmaz hale geliyor. Trafik ekipleri, yaptıkları uygulama ve yol kontrollerinde özellikle ışık ihlalleri konusunda hassasiyet gösterse de kavşaklarda trafik kontrolünde en fazla caydırıcılığı MOBESE kameralarının sağladığı biliniyor.

Kameranın MOBESE sistemine entegre edilmesi için başlatılan çalışmanın bir an önce tamamlanması için yetkililere çağrıda bulunurken, geçiş sürecinde en azından “kavşağın kamera ile kontrol edildiğine dair” tabelaların da Karayolları ile görüşülerek kavşak girişlerine acilen yerleştirilmesi önerimizi paylaşmakta fayda görüyoruz.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık