banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

GÜZERGAH ÜZERİNDE AKŞEHİR DE VAR!

D-300 Karayolu üzerinde Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ve Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kullanılarak Ortalama Hız İhlal Tespiti uygulamasına başlandı.

TRAFİK 15.02.2022, 11:04 Haber Merkezi
6307
GÜZERGAH ÜZERİNDE AKŞEHİR DE VAR!
banner12

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi doğrultusunda, şehirlerarası karayollarında kazaların yoğunlukla meydana geldiği güzergahlarda, mevcut Kent Güvenlik Yönetim Sistemi/Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kullanılarak hızdan kaynaklı trafik kazalarını önlemek ve güvenli trafik akışını temin etmek amacıyla başlatılan “Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri” kurulum çalışmaları, toplam bin 451 km uzunluğundaki yol üzerinde tamamlandı.

Ankara, Afyonkarahisar, Aksaray, Çorum, Eskişehir ve Konya il sınırları içerisinde 26 Ortalama Hız İhlal Tespit Sisteminin kurulduğu güzergahta; Karatay, Kadınhanı, Ilgın, Akşehir, Sultandağı ve Çay ilçelerini bağlayan yolun her 2 istikameti de yer alıyor.

Sürücüleri bilgilendirmek amacıyla trafik işaret ve uyarı levhaları yerleştirilen ve hız ihlallerine yönelik olarak trafik denetimlerinde kullanılmaya başlanan sisteme ilişkin olarak, Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden paylaşılan duyuruda; “Elektronik Denetleme Sistemleri ile yapılan hız ihlali denetimlerinde; sürücülerimiz üzerindeki trafik güvenliği algısının güçlendirilmesi ve algılanan yakalanma risk duygusunun artırılması hedeflenmektedir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanmasının önceliğimiz olduğunu ve sürücülerimizin, yasal hız sınırları başta olmak üzere tüm trafik kurallarına uymaları hususunu hatırlatırız” ifadelerine yer verildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
parçalı az bulutlu