banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“BUNDAN SONRA EMNİYET KEMERSİZ ASLA”

“Bi Hareketine Bakar Hayat” sloganıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi tarafından başlatılan uygulamada; emniyet kemeri takmadığı için cezai işlem uygulanması yerine simülasyon aracına bindirilen sürücüler, kaza anında yaşanabilecekleri deneyimlediler.

TRAFİK 04.12.2021, 00:05 04.12.2021, 09:27 Haber Merkezi
2040
“BUNDAN SONRA EMNİYET KEMERSİZ ASLA”
banner12

İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden kamuoyu ile paylaşılan uygulamada, emniyet kemeri takmadığı tespit edilen sürücüler uygulama noktasında durduruldu. Sürücülere ceza yazmayan ekipler, simülasyon aracına binmelerini istedi. Böylece sürücüler; emniyet kemeri simülasyon aracında, olası kaza anında yaşayabileceklerini deneyimleme fırsatı bulmuş oldular.

Emniyet kemerinin koruyuculuğunu, bir anlamda yaşatarak anlatmak amacıyla hayata geçirilen uygulamayla sürücüler, simülasyon aracında saatte 5 ile 10 kilometre hızla takla atan araçtaki bir kişinin emniyet kemeri taktığında koruyuculuğuna şahit oluyor. Deneyimi yaşayan bir sürücü; “Bir an hayat bitti sandım oysa hayat bir harekete bakıyor ama biz bunu hep atlıyoruz. Bunu fark etmek için illa böyle bir şey yaşamamız mı lazım?” şeklinde konuşurken, diğer bir sürücü de bundan böyle çok kısa mesafeler bile olsa emniyet kemerini takmadan yola çıkmayacağını söyledi. Sürücü, duygularını; “Bundan sonra emniyet kemersiz asla” ifadesiyle paylaştı.

Yetkililer, vatandaşların; arka koltuk ve şehir içi dahil emniyet kemerlerini takmalarını ve kendi güvenlikleri için bu konuda kesinlikle daha duyarlı olmalarını istediler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
23
açık