banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

ALKOL GÖZLÜĞÜ TAKANLAR ZOR ANLAR YAŞADI

Akşehir’de “Karayolu Trafik Haftası” etkinlikleri çerçevesinde, Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri tarafından vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla trafik standı kuruldu.

TRAFİK 12.05.2022, 00:17 11.05.2022, 17:03 Haber Merkezi
1884
ALKOL GÖZLÜĞÜ TAKANLAR ZOR ANLAR YAŞADI
banner12

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlara, broşür dağıtılırken materyallerle de bilgilendirilirdi. Katılımcılar tarafından Alkol Gözlüğü Yürüyüş Parkuru yoğun ilgi gördü. Alkolün etkisini göstermek amacıyla katılımcılara görevliler tarafından özel bir gözlükle parkur yürüyüşü yaptırıldı. Gözlüğü takarak parkur yürüyüşü yapan katılımcılar zor anlar yaşadılar.

Trafik kuralları ile ilgili kamuoyunun dikkatini çekmek için çeşitli mottolar ortaya koyduklarını belirten Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Ali Mert;“Yayalar için '5 Adımda Güvenli Trafik' sloganıyla yola çıktığımız Karayolu Trafik Haftası etkinliğimizde Jandarma ve emniyet birimlerimizle yayalarımızın karşıdan karşıya geçişlerinde, güvenli geçişlerin nasıl sağlanacağı ve söz konusu olan “Yayalar için '5 Adımda Güvenli Trafik' olarak belirlenen adımlara uyularak hareket edilmesi konusunda  vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Sürücüler, trafikte yayalara öncelik vermeli ve trafik kurallarına eksiksiz uymaları gerekmektedir. Yayalarda aynı şekilde trafik kurallarına uymalıdırlar. Trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla da çalışmalar yapıyoruz” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kapalı