banner8

banner9

banner10

AKŞEHİR’DE HAZİNE ARAZİLERİ ÇİFTÇİYE KİRALANACAK

Akşehir Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinin, Hazineye ait taşınmazların topraksız veya yeterli toprağı olmayan çiftçilere kiraya verilmesine ilişkin ilan metni; Arazi Kiralama Duyurusu başlığıyla Akşehir Kaymakamlığı resmi internet sitesinde kamuoyu ile paylaşıldı.

TARIM 30.09.2020, 00:10 29.09.2020, 17:27 Haber Merkezi
2033
AKŞEHİR’DE HAZİNE ARAZİLERİ ÇİFTÇİYE KİRALANACAK
banner12

İlana göre, Hazine arazileri; 400 sıra sayılı Milli Emlak Tebliği uyarınca tarımsal üretim yapılmak üzere, taşınmazların bulunduğu köy/mahalle nüfusuna kayıtlı olan veya o köy/mahallede ikamet eden topraksız veya yeterli toprağı olmayan çiftçilere, bunların talep etmemesi halinde diğer gerçek veya tüzel kişilere kiraya verilecek.

Gözpınarı Köyü ve Karahüyük’te 1’er, Çakıllar ve Sorkun’da 2’şer, Yaylabelen Köyü ve Yazla’da da 6’şar arazi olmak üzere toplam 18 hazine arazisi; yüzölçümü altmış dönümden daha az olanlar grup olarak, fazla olanlar ise altmış dönümü geçmeyecek şekilde bölümler halinde kiralanacak.

İlan edilen Hazineye ait tarım arazileri üzerinde tarımsal üretim yapmak isteyen vatandaşların, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Akşehir kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğine başvurmaları gerekiyor.

İlanla ilgili detaylı bilgiye, aksehir.gov.tr/arazi-kiralama-duyurusu linkinden ulaşılabiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
az bulutlu