banner8

banner9

banner28

banner10

ÜRETİCİYE UYGULAMALI EĞİTİM FAALİYETİ

Kozağaç ve Karahüyük Mahallelerinde 2 üreticiye toplam 10 dekar alanda uygulanan “Sık Dikim Şeftali Yetiştiriciliği” projesi kapsamında geçtiğimiz yıl dikilmiş olan fidanlara ince iğ şeklinin verilebilmesi için uygulamalı eğitim faaliyeti, paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

TARIM, HAYVANCILIK 27.03.2021, 00:07 26.03.2021, 16:43 Haber Merkezi
1062
ÜRETİCİYE UYGULAMALI EĞİTİM FAALİYETİ
banner12

İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda; Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen, 2019 Yılı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yatırım programı kapsamında “Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi” olarak desteklenen projeye dair bilgi aktarımında bulunuldu. Buna göre; Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün deneme parsellerinde olgunlaşmış, Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü mutfağında hazırlanarak Akşehir İlçe Tarım Müdürlüğü aracılığı ile servis edilen projede Kozağaç demonstrasyon parselinde gerçekleştirilen eğitime; proje koordinatörleri, Akşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bahri Karaman, ilçe müdürlüğü teknik elemanları ve demonstrasyon çiftçileri katılım sağladılar.

Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü uzmanları Doç. Dr. Melike Çetinbaş ve Dr. Hasan Cumhur Sarısu tarafından, yoğun yağış altında gerçekleştirilen eğitimde; sık dikim yetiştiricilikte ince iğ şeklini oluşturmaya yönelik şekil budamaları uygulamalı olarak yapılırken, önceden analiz edilen toprak numunesi sonuçlarına göre hazırlanan gübreleme programı ve uygulanması da üreticilere detaylı bir şekilde aktarıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık