banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TARIM İŞÇİLERİNE YÖNELİK PROJE TOPLANTISI

Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) Çeltik Toplantısı, Kaymakam İbrahim Şahin’in makamında yapıldı.

TARIM, HAYVANCILIK 25.06.2022, 00:06 24.06.2022, 16:46 Haber Merkezi
368
TARIM İŞÇİLERİNE YÖNELİK PROJE TOPLANTISI
banner12

Toplantıya; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstihdam Politikaları Daire Başkanı Suat Dede, Konya İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş, Eskişehir Valiliği Mevsim ve Tarım İşçileri Koordinatörü Bahaddin Yürük, Çalışma Uzmanı Miraç Turan, İŞKUR Şube Müdürü Dilek Kılıç Tekin ve Akşehir İŞKUR Müdürü Türkan Pınar Çiğdem de katılım sağladılar.

METİP Toplantısında; ilçedeki mevsimlik işçilerin yerleşkeleri, işçilerin genel sorunları, sağlık ihtiyaçları ve yaşam standartları gibi konular ele alınırken, işçilerin çalışma ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesini hedefleyen tedbirler istişare edildi ve buna yönelik kararlar alındı.

Kaymakam Şahin, toplantıya ilişkin açıklamasında; ilçede çok sayıda mevsimlik tarım işçisi bulunduğunu hatırlatarak, kaliteli yaşam koşullarını sağlamaları için devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
açık