banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

TARIM, HAYVANCILIK VE EL SANATLARINDA HİBE DESTEĞİ

Tarıma dayalı ekonomik yatırımlara yönelik Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında projelere, 3 milyon liraya kadar yüzde 50 hibe desteği ve kırsal kalkınma desteği kapsamında kırsal ekonomik altyapı yatırımlarına yönelik projelere yine yüzde 50 oranında hibe desteği verilecek.

TARIM, HAYVANCILIK 16.12.2020, 00:12 15.12.2020, 17:31 Haber Merkezi
11837
TARIM, HAYVANCILIK VE EL SANATLARINDA HİBE DESTEĞİ
banner12

Tarımsal, bitkisel ve hayvansal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, depolanması ve paketlenmesine yönelik; yeni tesislerin yapımı, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon kapsamında yatırımlar desteklenirken, hibeye esas proje toplam tutarı 250 bin ile 3 milyon lira arasında değişebilecek. İnşaat işleri alım giderleri ile makine, ekipman ve malzeme alım giderlerine verilecek hibe desteği için başvurular, 20 Şubat 2021 tarihine kadar yapılabilecek.

Aile işletmeciliği faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, bilişim sistemleri ve eğitimi, tarımsal amaçlı kooperatif ve birlikler için makine parkları, arıcılık ve arı ürünlerine yönelik yatırımlar, el sanatları ve katma değerli ürünler ile ipek böceği, su ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yatırımları için, 20 bin ile 500 bin lira arasında sağlanacak olan hibe desteğinde ise son başvuru tarihi, 20 Ocak 2021 olarak açıklandı.

Desteklenecek el sanatları; ahşap ve metal işleri, cam eşya, dokumacılık, alçı işleri ve tandır yapımı, dikişçilik, giysi dekorasyonu, çeyiz malzemeleri, müzik aletleri yapımı, taş işleme, dekoratif taş işi, folklorik bebek ve giysi yapımı ile seramik üretimi, çinicilik, hasır işi, keçe yapımı, kilimcilik ve halıcılık, semer yapımı, sedef döşeme, saraçlık, yorgancılık, kağıt sanatları, tarak yapımı, ebru sanatı ve süpürge yapımı olarak sıralanıyor. Katma değerli ürünler olan sabun ve Gül Suyu üretimi de destek kapsamında yer alıyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
17
parçalı az bulutlu