banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

SATIŞLAR ARTIK DİJİTAL ORTAMDA

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hayata geçirdiği e-tarım platformu ile il içi hayvan alım ve satımları dijital ortamdan yapılabilecek.

TARIM, HAYVANCILIK 05.07.2021, 00:11 04.07.2021, 17:22 Haber Merkezi
449
SATIŞLAR ARTIK DİJİTAL ORTAMDA
banner12

Bakanlığın resmi internet sitesinden kamuoyu ile paylaşılan açıklamaya göre; il içinde hayvanlarını dijital ortamda pazarlamak isteyen üreticiler https://etarim.gov.tr/ sayfasında bulunan “Hayvan Satış Bildirimi” butonuna tıklayarak işlem yapabilecekler.

Satıcı, gerçek kişi ise TC kimlik numarasıyla tüzel kişi ise vergi kimlik numarasıyla sisteme girerek hayvan satışı yapmak istediği işletmeyi seçecek. Alıcının şartları sağlayıp sağamadığı sistem üzerinden kontrol edilecek. Alıcının şartları sağladığı durumda satıcı satmak istediği hayvanları sistem üzerinden seçecek. Seçim listesinde karantina ve kısıtlama tedbiri olan hayvanlar kırmızı ile gösterilecek. Küpesi olmayan hayvanın seçimine izin verilmeyecek.

Seçim işleminin ardından satışı yapılmak istenen hayvanlar listelenerek alıcının telefonuna mesaj olarak gidecek. Alıcı, alış işlemini kabul ederse satışa konu hayvanlara ilişkin bilgileri kendi hesabında görecek. Böylece il içi hayvan satış bildirimi tamamlanmış olacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
açık