banner8

banner9

banner28

banner10

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğe göre, yatırımlar; kadınlar ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere desteklenecek.

TARIM, HAYVANCILIK 08.01.2021, 00:12 07.01.2021, 17:46 Haber Merkezi
3224
KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ
banner12

Tebliğ kapsamında; küçük ölçekli işletmeler için ekonomik ve sosyal gelişmenin sağlanması, tarım ve tarım dışı istihdamın geliştirilmesi, gelirlerin artırılması ve farklılaştırılması yönünde kadınlar ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlere yönelik yatırımlarının desteklenmesi amaçlanıyor.

Hibe desteklemesi uygulaması kapsamındaki faaliyetler şöyle sıralanıyor: 

Bitkisel ve Hayvansal Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanması, Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi, soğutulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlarda uygun harcama kapsamında kabul edilecek malzeme ve ekipmanlar, Süt Toplama Tesisleri, Tarımsal Ürünlerin Depolanması (Çelik Silo-Soğuk Hava Deposu), Tarımsal Sabit Yatırımlar (Ahır, ağıl, kanatlı kesimhanesi, muz ve/veya sebze yetiştirilen örtü altı tesisler), Kültür Mantarı, Yenilenebilir Enerji Tesisleri, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin İşlenmesi ve Paketlenmesine Yönelik Yatırımlar, El Sanatları (Zanaatkarlık) ve Katma Değerli Ürünlere Yönelik Yatırımlar, Makine Parkları (Kendinden yürür motorlu makinalar hariç, Elektrikli traktör, Balya makinası, silaj makinası, pulluk, ekim makinası vb.) Yatırımları, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Yatırımları.  

Hibe desteklemesinden yararlanacak yatırımcılar, İl Tarım Orman Müdürlüklerinde teşkil etmiş olan İl Proje Yürütme Birimlerinden geniş bilgiye ulaşabilecekler. Son başvuru tarihinin 21 Şubat 2021 olan proje süresi içerisinde dijital ortamdan başvuru kayıtları oluşturulan projeler, Tarım İl Müdürlüklerine teslim edilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
açık