banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

İLÇELERİN DOKUSUNA GÖRE PLANLANIYOR

Kırsal bölgelerde ürün çeşitliliği oluşturma hedefi doğrultusunda Konya’nın ilçelerinde başlatılan çalışmalara dair açıklamalarda bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; “Bundan sonra, tarımsal desteklerimizi ilçelerimizin dokusuna, yağış alma oranına ve sulanabilir olmalarına göre belirleyerek çiftçimize destek olacağız” dedi.

TARIM, HAYVANCILIK 28.12.2020, 00:12 27.12.2020, 16:05 Haber Merkezi
1602
İLÇELERİN DOKUSUNA GÖRE PLANLANIYOR
banner12

Başkan Altay’ın açıklamasına göre, tıbbi aromatik bitkilerle ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında; Yalıhüyük, Derbent, Çeltik ve Sarayönü’nde 5’er dekarlık alanlarda denemelere başlandı. Ayrıca, Hatıp Bölgesi’nde 40 bin metrekarelik alanda da bir Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi oluşturuldu.

Bu yıl itibariyle lavanta ekiminin gerçekleştirildiğini, diğer ürünlerin ekimiyle ilgili de çalışma yürütüldüğünü belirten Altay; “Yapılan çalışmalarla bölgede hangi ürünün nitelikli bir şekilde yetiştirileceği ve ekonomik olarak pazarlanabileceğini tespit etmiş olacağız. Bundan sonra tarımsal desteklerimizi ilçelerimize özel, ilçelerimizin dokusuna, yağış alma oranına, sulanabilir olmalarına göre belirleyerek destek vereceğiz” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
açık