banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

“ENDİŞE ETMEK SORUN ÇÖZMEZ”

Kuraklık, girdi fiyatları, dalında para etmeyen meyve, ithalat izinleri ve tarla ile market fiyatları arasında açılan makas nedeniyle çiftçilerin sadece endişeli değil aynı zamanda mağdur olduğunu belirten PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk; günde 3 öğün yemek zorunda olan herkesin endişelenmesi gerektiğini ve sorunların tedbir almakla çözülebileceğini söyledi.

TARIM, HAYVANCILIK 28.07.2021, 00:13 27.07.2021, 17:42 Haber Merkezi
1132
“ENDİŞE ETMEK SORUN ÇÖZMEZ”
banner12

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Asayiş sadece polisin sorunu değil, herkesin ortak tasasıdır ya da hastanelerin yoğunluğu sadece sağlık çalışanlarını değil tüm halkı etkiler, ya KURAKLIK?” diye soran Konuk, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Çiftçi Endişeli! Bu yıl tarımla ilgili en çok bu haberi gördük. Sebep; kuraklık. Başka? Girdi fiyatları. Başka? Dalında para etmeyen kiraz, çilek, elma… Başka? İthalat izinleri. Başka? Tarla ile market fiyatları arasında açılan makas.

Çiftçi bunlardan sadece endişeli değil, aynı zamanda mağdur. Ancak sorunları, endişe yükünü sadece çiftçilere yükleyerek aşamayız. Endişelenmesi gereken; bürokratından siyasetçisine, sanayicisinden işçisine, ev hanımından çocuklarımıza kadar günde 3 öğün yemek zorunda olan herkestir.

Kuraklık çiftçinin üretimini etkiler, herkesin de sofrasını. Unutmayalım, endişe etmek sorun çözmez. Endişeyi sadece çiftçiye yüklemek de sorun çözmez. Sorun; endişelenip harekete geçmekle, tedbirler almakla çözülür.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu