banner8

banner9

banner28

banner10

DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TARIM, HAYVANCILIK 19.11.2021, 00:14 19.11.2021, 10:24 Haber Merkezi
403
DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
banner12

Akşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen 2021-2022 Başvuru Dönemi tanıtım ve bilgilendirme toplantısına; Konya İl Tarım Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Örgütlenme Şube Müdürü Osman Işık ile Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Doğru, İlçe Tarım Müdürü Bahri Karaman ve çevre ilçelerin Ziraat Odaları Başkanları ile çiftçiler katıldı. Sunumun ardından soru cevap yöntemiyle de katılımcılar bilgilendirildi.

Program ile kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, üretim ve sanayi entegrasyonunun sağlanması, pazarlama altyapısının geliştirilmesi ve kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması amacıyla küçük ve orta ölçekli işletmeler ile yeni teknoloji içeren tarıma dayalı ekonomik yatırımlar desteklenecek.

Bu yılki uygulamada başvuruların online olarak alınacağı destekleme programı için evraklar elden teslim edilmeyerek sistem üzerinden yüklenebilecek.

Destekleme Programının kapsadığı alanlara ilişkin detaylı bilgi ile başvuru adımlarına, https://konya.tarimorman.gov.tr/Duyuru/471/Kirsal-Kalkinma-Destekleri-Kapsaminda-Kirsal-Ekonomik-Altyapi-Yatirimlari-Program-Destekleri linki üzerinden, Uygulama Rehberine ise https://konya.tarimorman.gov.tr/Duyuru/469/Kirsal-Kalkinma-Destekleri-Kapsaminda-Tarima-Dayali-Ekonomik-Yatirimlarin-Desteklenmesi-Ve-Kirsal-Ekonomik-Altyapi-Yatirimlarinin-Desteklenmesi-2021-2022-Basvuru-Donemi-Uygulama-Rehberi-Yayinlandi linkinden erişilebiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-6
az bulutlu