banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

DANIŞMA BÜROSU OLUŞTURULACAK

Akşehir Belediyesi’nin organizasyonu ve katkısıyla, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Konya İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen IPARD Hibe Desteklemeleri Programı’na ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TARIM, HAYVANCILIK 12.02.2022, 00:11 12.02.2022, 09:49 Haber Merkezi
736
DANIŞMA BÜROSU OLUŞTURULACAK
banner12

Akşehir Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda; Konya TKDK İl Koordinatörü Yavuz Uysal tarafından IPARD 11. Çağrı programı ve destekler hakkında katılımcılara bilgi verildi. Programın son bölümünde Yavuz Uysal, katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.

Akşehir’in IPARD desteklerinden yeterince yararlanması için Konya TKDK İl Koordinatörlüğü ile birlikte böyle bir bilgilendirme toplantısı yaptıklarını ifade eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Konya TKDK İl Koordinatörlüğümüze ve Koordinatör Yavuz Uysal’a çok teşekkür ediyorum. Bu hibelerden yararlanma adına Akşehir Belediyemiz öncülüğünde Akşehir Ticaret ve Sanayi Odamız, Akşehir Ziraat Odamız, Akşehir Ticaret Borsamızla beraber ön yönlendirme, danışma ve bilgilendirmeler için bir büro oluşturmayı hedefliyoruz. Amacımız tüm hemşehrilerimizin bu hibelerden en fazla anlamda yararlanabilmesini sağlamaktır. Çünkü ülkemizin tarım, hayvancılık ve sanayi konularında daha çok üretime ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Bilgilendirme toplantısına; Akşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Soner Kahraman, Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, OSB Müdürü Murat Balaman, mahalle muhtarları, STK Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Akşehir Belediyesi ile Akşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün konu ile ilgili personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
12
açık