banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

ÇEMEN VE ANASON İÇİN YATIRIMCI REHBERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, çemen ve anason üretimi için hazırlanan fizibilite raporları ve yatırımcı rehberleri, Bakanlığın resmi internet sitesinden kamuoyu ile paylaşıldı.

TARIM, HAYVANCILIK 02.09.2021, 00:06 01.09.2021, 16:47 Haber Merkezi
1787
ÇEMEN VE ANASON İÇİN YATIRIMCI REHBERİ
banner12

Yapılan çalışmalarla tarımsal üretimi çeşitlendirerek; üreticilerin, katma değeri yüksek tıbbi ve aromatik bitki üretimi ile daha fazla gelir elde etmeleri ve ihracat potansiyelinin değerlendirilmesi hedefleniyor.

İklim değişikliği ve su kıtlığı göz önüne alındığında fonksiyonel gıda, baharat, ilaç ve kozmetik ile ilgili sektörlerde değerlendirilen kıymetli bir ürün olan çemenin üretiminde, tekniğine uygun çemen plantasyonlarının tesis edilmesi önem taşıyor. İnsanlık tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan anason bitkisi de tarım, gıda ve sağlık sektöründe çok yüksek oranda kullanıma sahip. Anason için de aynı şekilde tekniğine uygun anason ekilişlerinin artırılması gerekiyor.

Çemen ve anason yetiştirmek ve elde edilen ürünleri mamul ürünlere dönüştürmek isteyen yatırımcılara rehber olması amacıyla hazırlanan fizibilite raporları ve yatırımcı rehberlerine, Bakanlığın https://www.tarimorman.gov.tr/ internet sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-9
kar yağışlı