banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“BADEM, SUSUZLUĞA ÇÖZÜM”

İlçede Antep fıstığı ve badem ağacı dikili bahçeleri ziyaret eden Tuzlukçu Kaymakamı Ahmet Yeşilyurt, çiftçilere alternatif ürün olarak önerdiği ürünlerden özellikle bademin, tarımda su sıkıntısına da çözüm olabileceğini söyledi.

TARIM, HAYVANCILIK 28.12.2021, 00:05 27.12.2021, 17:35 Haber Merkezi
1489
“BADEM, SUSUZLUĞA ÇÖZÜM”
banner12

Toplam 12 dekar alan üzerinde dikili 220’şer Antep fıstığı ve badem ağacının bulunduğu bahçeleri ziyaret ederek ağaçlar hakkında bilgi alan Kaymakam Yeşilyurt’a, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Durdu Salan ve İlçe Tarım Müdürü Mustafa Yılmaz eşlik etti.

Antep fıstığı ve badem yetiştiriciliği üzerinde duran ve yeni fidanlar dikimine değinen Tuzlukçu Kaymakamı Yeşilyurt; “İlçemizde alternatif tarım ürünü olarak çiftçilerimize, imkanları dahilinde bu tür tarım ürünlerini öneriyorum. Bademin tercih edilmesi durumunda, susuzluğu da önlemiş oluruz” şeklinde konuştu.

Antep fıstığı ağaçları, fıstıkların oluşumu sırasında suya gereksinim duyuyor ve yarı damlama sulama sistemleri kullanılarak sulanıyor. Badem ise kiraz, yer fıstığı, safran, bamya, patlıcan, sarımsak ve lavanta gibi fazla su istemeyen ürünler arasında yer alıyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu