banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

XC OPEN MESAFE VE EĞİTİM YARIŞMASI BAŞLADI

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Akşehir XC-OPEN Mesafe ve Eğitim Yarışması’nın açılış programına katılan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilk kez 2 yıl önce deneyimlediği yamaç paraşütünde bu yıl da bir uçuş gerçekleştirdi.

SPOR 14.08.2021, 18:20 15.08.2021, 15:32 Haber Merkezi
688
XC OPEN MESAFE VE EĞİTİM YARIŞMASI BAŞLADI
banner12

Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Akşehir Kaymakamlığı’nın desteği, Akşehir Belediyesi işbirliğinde, Türkiye Hava Sporları Federasyonu (FAI) ve THK Akşehir Sportif Havacılık Kulübü’nce ortaklaşa düzenlenen Akşehir XC-OPEN Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası ve Eğitim Yarışması, sporcuların ilk uçuşlarıyla başladı. Yarışmaya, Türkiye’nin birçok ilindeki havacılık kulüpleri, üniversitelerin havacılık toplulukları ile ferdi yarışmacılardan oluşan; 13’ü kadın, 93’ü erkek toplam 106 yarışmacı katıldı. Avusturya, Bangladeş ve İran’dan birer pilot olmak üzere 3 yabancı pilot ta yarışmacılar arasındaydı.

Yarışmanın açılış programına; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Tuzlukçu Kaymakamı Ahmet Yeşilyurt, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve CHP İlçe Başkanı Ali İlker Gencer ile AKADEMİK ve Ilgın Doğa Severler Kulüplerinin üyeleri katıldı. 

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, sporculara hitaben yaptığı konuşmada; “Akşehir artık sizin ilçeniz olsun. Akşehir çok özel bir yer. Arkada resmini gördüğümüz; beraber yürüdüğümüz Ekrem Çavdar yol arkadaşımızdı. Akşehir’de ilk yamaç paraşütü uçuşu yapan kardeşimizdir. İsmini bu platforma verdiler, teşekkür ediyorum. Yamaç Paraşütü artık dünyada da en ucuz hava aracı olarak gençlerin, kulüplerin, gözdesi haline gelmiştir. Uçuş ve eğitim anlamında Akşehir de buna uygundur. İnşallah güzel uçuşlarla şehrimizden güzel hatıralarla ayrılırsınız” dedi.

Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz, yarışmacılara başarılar dileyerek; “Gelecek yıllarda daha iyi şartlarda güzel uçuşlar diliyorum” derken, Tuzlukçu Kaymakamı Ahmet Yeşilyurt da alanın yapımında ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Yarışmanın 8’incisini düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Salih Akkaya, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Hakikaten her geçen yıl bizi de motive ederek heyecanlandırıyor. Sporun her dalı önemlidir ancak yamaç paraşütü, adrenalin yüklü bir spor. Bize de iki yıl önce uçmak nasip oldu ve ayrı bir keyfi olduğunu gördük. Bugün de Abdullah hocamla uçmayı hedefliyoruz.

Akşehir yukarıdan muazzam derecede güzel görünüyor. Sizlerin de bu güzelliğe renk kattığınızı gördüm. Hem spor yapmak adına hem de ilçemizin tanınması, geliştirilmesi anlamında bu işi önemsiyoruz ve desteklerimiz artacaktır. Gelecek yıl için; giyinme odaları, kalıcı bir tuvalet ve yarışmayı izleyenlere yönelik bir seyir terası yapılmasıyla ilgili düşüncelerimiz var.

Burası aslında sizlerin katılımıyla şenleniyor. Sadece uçmak değil, uçuş sonrasında da şehrimizi gezmenizi öneriyorum. Zaman zaman gezici rehber eşliğinde arkadaşlarımız sizlere yardımcı oluyor. Gittiğiniz yerlerde burayı anlatmanız bizim için büyük önem arz ediyor. Bu konuda da sizlerden beklentimiz var. Gönül elçimiz olmanızı arzu ediyor, hepinize iyi uçuşlar ve başarılar diliyorum.”     

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
1
parçalı bulutlu