banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TUZLUKÇU’DA GELENEKSEL MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI

Tuzlukçu’nun önemli geleneklerinden biri olan Mahalli At Yarışları, bu yıl “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Tuzlukçu Geleneksel Mahalli At Yarışları” adıyla önceki gün gerçekleştirildi. Doğrugöz’den at sahibi Tacettin Aynacı’nın Joker Ağa isimli safkan atı, grubunda ikinci oldu.

SPOR 23.05.2022, 00:09 22.05.2022, 18:02 Haber Merkezi
705
TUZLUKÇU’DA GELENEKSEL MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
banner12

Tuzlukçu Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl hayata geçirdiği Ata Kültürü yarışlara, Pandemi sonrası ilgi oldukça yüksekti. Tuzlukçu At Koşu Sahasında yapılan yarışlara; Tuzlukçu Kaymakamı İsa Bertan, Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, İlçe Protokolü ve Tuzlukçu halkının yanı sıra bazı Belediye Başkanları, aralarında CHP Akşehir İlçe Başkanı Ali İlker Gencer ve İYİ Parti Akşehir İlçe Başkanı Mehmet Emre’nin de olduğu bazı siyasi parti ilçe başkanları ile çevre il ve ilçelerden gelen yarış severler katıldı.

Başkan Akbuğa ve Kaymakam İsa Bertan’ın, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından başlayan at yarışları, yarış severler tarafından büyük bir heyecanla izlendi. At Yarışlarında dereceye girerek ödül alan atlar ve at sahipleri şöyle:

İNGİLİZ (B) GRUBU: MR ROCKY (İbrahim Akkuş-Tuzlukçu), ASİL KAPTAN (Asım Altunel-Tuzlukçu), HAMIL TON (İbrahim Kalkan-Konya)

SAFKAN (A) GRUBU: BARKSAN (Enis Badişoğlu-Sakarya), JOKER AĞA (Tacettin Aynacı-Doğrugöz), ULAKCI (Emrah Çakır-Konya)

İNGİLİZ (A) GRUBU: BATUMİ (Mevlüt Turpçu-Tuzlukçu), MY IMMORTAL (Erdoğan İyidöner-Konya), OĞLUM SAVAŞ (Özen Şahin-Tuzlukçu)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık