banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

Toplantıya davet edilmemiş olsak da; BİZ BU MÜCADELEDE VARIZ!

Gençlerimizi ve toplumumuzu olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu toplantısı

SPOR 16.08.2018, 07:03 16.08.2018, 07:03
12
Toplantıya davet edilmemiş olsak da; BİZ BU MÜCADELEDE VARIZ!
banner12
Gençlerimizi ve toplumumuzu olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu toplantısı, Kaymakam Mehmet Türk başkanlığında yapıldı.

Bağımlılık ile mücadelede Akşehir'in mevcut durumu, tespit edilen yeni sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda; sosyal projeler, kurumlar tarafından yürütülen ve yürütülmesi planlanan faaliyetler hakkında kapsamlı değerlendirmeler yapılarak, bağımlılık yapıcı madde denetimlerine hız kesmeden devam edilmesi, emniyet ve jandarma birimlerimiz tarafından denetimlerin artırılması görüşülerek karara bağlandı. Ayrıca, ilçede faaliyet gösteren ilgili kurumlar tarafından bağımlılıkla mücadele hususunda bilinç ve farkındalık oluşturmaya yönelik bir takım önlemler alınması, bu yönde çeşitli program ve etkinlikler düzenlenmesi için, özellikle ailelere yönelik yapılması öngörülen çalışmalar masaya yatırıldı.Kaymakam Türk yaptığı açıklamada; "Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele sadece kriminal ve polisiye önlemlerle üstesinden gelinecek bir husus değildir. Konu aile, okul, toplum, ahlak, din gibi çok değişik alanlarda değerlendirilmesi gereken bir olgudur. Sineklerle mücadele edilebilir ama asıl yapılması gereken bataklığı kurutmaktır. O nedenle çocuklarımıza sevgi ile yaklaşmamız gerekiyor. Onlara değer verdiğimizi, önemsediğimizi, sevdiğimizi hissettirmemiz gerekir ki gayri meşru alanlara sapmasınlar. Bu toplantılardan maksadımız da bu bağlamda yapabileceklerimizi analiz edip karara bağlamaktır. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte bir dizi önlem ve etkinliklerimiz olacak. Hedefimiz, gayemiz; sağlıklı gençler, sağlıklı bireyler ve sağlıklı bir toplum oluşturabilmektir.Uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı ve bir o kadar da sorumluluk duygusuyla hareket edip, bir taraftan bu illetin pençesine düşmüş çocuklarımızı ve gençlerimizi kurtarmak ve bunların ailelerine ulaşmak, diğer taraftan ve en önemlisi de gençlerimizi zehirleyenlerle mücadele etmek amacıyla her türlü tedbiri alacağız. Uyuşturucuyla mücadele konusunda güvenlik güçlerimiz ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak bağımlılıkla mücadelede ailelerin, öğretmenlerin, yöneticilerin bu konuda bilgilendirilmesi ve el birliği içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir. Bireyleri, özellikle gençleri madde kullanımı ve bağımlılığından uzak tutmak, bu konu hakkında toplumun genelinde bilinç düzeyini artırmak her toplum ferdinin görevidir." şeklinde konuştu.Toplantıya Belediye Başkanı Salih Akkaya, Savcı Nurullah Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Makascı ve Oda Temsilcileri, Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Yüksek Okulu, Ticaret Odası, Müftülük, Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü, Cezaevi ve Akşehirspor yetkilileri katıldı.Her ne kadar bu toplantıya davet edilmemiş olsak da;BİZ BU MÜCADELEDE VARIZ!..

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
parçalı az bulutlu