banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

TEK KITA BİSİKLET TAKIMIMIZ TORKU'NUN ÇİN PERFORMANSI

Son yılların en başarılı takımlarından biri olan Torku Şekerspor

SPOR 07.08.2018, 00:22 07.08.2018, 00:22
19
TEK KITA BİSİKLET TAKIMIMIZ TORKU'NUN ÇİN PERFORMANSI
banner12
Son yılların en başarılı takımlarından biri olan Torku Şekerspor, Çin’de gerçekleştirilen 2018 Mavi Göl Turu’nda da (Tour of Qinghai Lake) istikrarlı bir grafik sergiledi. Elde ettiği derecelerle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Torku Şekerspor, biri birincilik olmak üzere 4 kez podyuma çıktı.

Katıldığı bütün organizasyonlarda adından söz ettirmeyi başaran ve ülkemizin gurur kaynağı olan Torku Şekerspor Bisiklet Takımı, son olarak Çin’de düzenlenen 2018 Mavi Göl Turu’nda (Tour of Qinghai Lake) yarıştı. Tur, 13. etabın koşulmasıyla son buldu. Uzun parkurlar, yüksek rakım, kar, yağmur ve zaman zaman mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcaklıklarla mücadele eden sporcular açısından Mavi Göl Turu oldukça zorlayıcıydı. 22 takımın yarıştığı organizasyona dünyaca ünlü 154 sporcu katıldı.

Türkiye’nin tek kıta bisiklet takımı olan Torku Şekerspor, Mavi Göl Turu’nda da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Grand Prix’den büyük bir başarı ile çıktıklarını ifade eden Antrenör Branco Filip, Torku Şekerspor'un 7 sporcu ile katıldığı 13 etaplık Mavi Göl Turunda biri birincilik olmak üzere 4 kez podyum gördüğünü, başarılı takımlardan birisi olarak turu tamamladığını ifade etti. Branco Filip; “Desteklerinden dolayı Başkan Recep Konuk'a çok teşekkür ediyorum. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Romanya, Belgrad, Sırbistan, Bosna Hersek ve son olarak Çin’de düzenlenen uluslararası yarışlarda başarılı bir performans gösterdik. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda da iyi bir netice almak istiyoruz, onun için de yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
parçalı az bulutlu