banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

SATRANCIN KALBİ KONYA’DA ATIYOR

2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları, Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış törenin ardından başladı.

SPOR 30.08.2021, 00:07 29.08.2021, 19:38 Haber Merkezi
2698
SATRANCIN KALBİ KONYA’DA ATIYOR
banner12

Açılış töreni; pandemi tedbirleri doğrultusunda turnuva salonunda bulunamayan veliler, antrenörler ve konuklar için açık alanlara kurulan ekranlara canlı olarak yansıtıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay; “Uzun bir aradan sonra gerçekleştirdiğimiz yüz yüze turnuvamıza katılımınızdan dolayı heyecanınızı gözlerinizde, gülümsemelerinizde görüyorum. Lütfen salonlarımızda pandemi tedbirlerine eksiksiz uyalım. Maskelerimizi bir an olsun çıkarmayalım, ellerimizi sık sık dezenfekte etmeye özen gösterelim” şeklinde konuştu.

Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı; satranç sporunun en önemli turnuvalarından birinin Konya’da düzenlenmesinden dolayı Federasyona teşekkür ederek sporculara başarılar dilerken, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin de “Gençlerimiz, sporun bileştirici ruhu ile mücadele azmi kazanırken yeni dostluklar da edineceklerdir” dedi.

İl yarışmalarını tamamlayan sporcular ile Milli Takım havuzunda bulunan, Ulusal ve FIDE unvanına sahip ve KKTC’den sporcuların hamle yaptığı şampiyonalar, 3 Eylül 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.
 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-5
parçalı bulutlu