banner8

banner9

banner28

banner10

ŞAMPİYONLUKLA DÖNDÜLER

Geleneksel Türk Okçuluğu Ruz-ı Kasım Koşusu yarışmalarında Akşehir’i temsil eden Akşehir Selçuklu Spor Kulübü sporcusu Ayşe Betül Güçlü, Genç Kızlar kategorisinde Şampiyon oldu.

SPOR 20.10.2021, 00:09 19.10.2021, 17:24 Haber Merkezi
796
ŞAMPİYONLUKLA DÖNDÜLER
banner12

Karataş Belediyesi, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu İl Temsilciliği organizasyonunda düzenlenen etkinlik, geçtiğimiz hafta sonu Adana’da yapıldı. Karataş Kumluk Tabiat Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Makedonya, Romanya, Azerbaycan ve İranlı okçuların da aralarında bulunduğu yaklaşık 530 sporcu katıldı.

“Vur-Geç Puta”, “Parkur Etabı” ve “Menzil Koşusu” kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda; Genç Kızlar ve Kadınlarda Hülya Türkoğlu, Gizem Kula, Ayşe Betül Güçlü, Ayşe Nur Kes, Ayşe Naz Yıldız, Emine Önay ve Melike Sümeyye Gülcü, Büyük Erkeklerde ise Varol Türkoğlu, Atilla Göçer, Murat Korkusuz ve Onur Sayman, Akşehir’i başarıyla temsil ettiler.

Müsabakalar sonunda; Ayşe Betül Güçlü Genç Kızlarda Şampiyon olurken, Varol Türkoğlu Büyük Erkeklerde parkur etabı ve genel klasmanda ikinci, Emine Önay parkur etabında üçüncü ve Atilla Göçer vur geç etabında dördüncü oldular.

Yabancı sporcuların da katıldığı turnuvada alınan sonuçlardan memnuniyet duyduklarını belirten Kulüp Başkanı Hülya Türkoğlu; kulüp bünyesinde mücadele eden sporculara, başarılı performanslarından dolayı teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık