banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

REKORTMEN GENÇLERİMİZ

Milli Yüzücümüz Emre Sakçı ve Serbest Dalışçı Fatma Uruk kırdıkları Avrupa ve Dünya rekorlarıyla göğsümüzü kabartırken, İlke Özyüksel de Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

SPOR 23.11.2020, 00:07 22.11.2020, 17:48 Haber Merkezi
1356
REKORTMEN GENÇLERİMİZ
banner12

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Uluslararası Yüzme Ligi’nde kısa kulvar Avrupa rekorları kıran Emre Sakçı yüzmede ülkemize ilkleri yaşatırken, olimpiyatlar için de büyük umut kaynağı oldu.

Meksika’nın Yucatan Yarımadası’nda gerçekleştirdiği dünya rekoru denemelerinde hedefine ulaşan Serbest Dalışçı Fatma Uruk da üst üste 3 dünya rekoru kırarak kendisinden söz ettirdi.

Geçtiğimiz günlerde bir diğer önemli başarıya imza atan sporcumuz İlke Özyüksel ise Polonya’nın Drzonkow kentinde düzenlenen Modern Pentatlon 24 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanarak ülkemize büyük sevinç yaşattı.

Milli Yüzücü Emre Sakçı’yı kabul ederek kutlayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporda yüzümüzü güldüren Fatma Uruk ve İlke Özyüksel için de birer kutlama mesajı yayımlayarak başarılarının devamını diledi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
parçalı bulutlu