banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ONLAR AKŞEHİR’İN GÖZ BEBEĞİ

Bursa’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonası’nda toplam 5 madalya kazanan öğrenci sporcularımız Akşehir’e büyük gurur yaşatırken, 2 haltercimiz Yıldızlar Avrupa Şampiyonası hazırlık kampına davet edildi.

SPOR 25.06.2021, 00:09 24.06.2021, 17:28 Haber Merkezi
1878
ONLAR AKŞEHİR’İN GÖZ BEBEĞİ
banner12

Katıldıkları şampiyonada büyük başarı elde eden öğrenci sporcularımız, antrenörleri Murat Korkmaz eşliğinde Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz’a bir teşekkür ziyaretinde bulundular. Öğrenci sporcuları makamında ağırlayan Kaymakam Kurnaz başarılarının devamını dilerken, Antrenör Korkmaz da Kaymakamlık kanalıyla öğrenci sporculara verilen her türlü destek için kendisine teşekkür etti.

Sporcularımız daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz’a da birer ziyaret gerçekleştirdiler.

Yıldızlarımızdan 2 İkincilik, 3 Üçüncülük

Akşehir Atatürk Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü, Ak Nasrettin Spor Kulübü ve Akşehir Spor Kulübünde spor yapan öğrenci sporcularımızın Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonası’nda elde ettikleri dereceler şöyle:

*Halil Ergün: U-15 kategorisinde 49 kiloda Türkiye İkinciliği

*Hatice Karagöz: U-17 kategorisinde 55 kiloda Türkiye İkinciliği

*Ufuk Sayargil: U-15 kategorisinde 73 kiloda Türkiye Üçüncülüğü

*Sait Gürkan Geçitlioğlu: U-15 kategorisinde 81 kiloda Türkiye Üçüncülüğü

*Polat Şahinkul: U-17 kategorisinde 96 kiloda Türkiye Üçüncülüğü

Milli Takım kampına davet

Sporcularımızdan, Milli Takım seçmelerini kazanan Hatice Karagöz ve Halil Ergün’ün Yıldızlar Avrupa Şampiyonası hazırlık kampına davet edilmeleri de şehrimiz için ikinci bir gurur kaynağı oldu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
açık