banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KONYA’DA YARI MARATON COŞKUSU

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez organize edilen Uluslararası Konya Yarı Maratonu, 22 farklı ülkeden ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yerli ve yabancı binlerce sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

SPOR 17.05.2022, 00:12 16.05.2022, 18:47 Haber Merkezi
556
KONYA’DA YARI MARATON COŞKUSU
banner12

Yarışlarda 22 ülkeden 2 bin atlet kıyasıya mücadele etti. Dereceye giren sporcular para ödülü kazanırken, yarışlar sonunda Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi otoparkında oluşturulan etkinlik alanında başarılı sporcular için ödül töreni düzenlendi.   

İlk kez düzenlenmesine rağmen yoğun katılımın olduğu Uluslararası Konya Yarı Maratonu 2,7 kilometrelik halk koşusu ile tamamlandı. Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda başlayıp biten koşuya, Konya protokolü ve her yaştan yaklaşık 7 bin Konyalı sporsever katıldı. Halk koşusunun ardından Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda gerçekleştirilen konser de ilgiyle takip edildi.

Gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Hareketin Merkezinde Ol” sloganıyla yapılan maraton için; “SOBE ile birlikte yaptığımız bu programda elde edilen gelir, otizmli çocuklarımızın geleceğine ışık oluşturacak. Bu konu da en az maraton kadar önemli” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
açık