banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

KIYMETİNİ BİLELİM

Bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Akşehir XC Open Mesafe ve Eğitim Yarışması, 13-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  

SPOR 03.08.2021, 00:13 02.08.2021, 17:26 Haber Merkezi
1977
KIYMETİNİ BİLELİM
banner12

Uluslararası boyut kazanmasının ardından, Türkiye’de branşında; pandemi nedeniyle ara verilen geçtiğimiz yıl dışında aralıksız sekizinci kez organize edilen tek yarışma olan XC OPEN, Akşehir’in yamaç paraşütü alanındaki önem ve cazibesini bir kat daha artırıyor.

Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ, gazetemize yaptığı açıklamada bu yılki yarışmaya ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu:

“Yarışmanın eğitim formatında da olması, katılımı yüksek bir seviyeye taşıyor. Üniversitelerin havacılık toplulukları, kulüpler ve ferdi yarışan pilotlar, her yıl Akşehir XC OPEN Yarışmasını heyecanla bekliyorlar. Akşehir, yarışma sonrasında da yerli ve yabancı pilotların uğrak yerleri arasına girmeyi başardı. Eğitim uçuşları ve mesafe rekor denemeleri için artık Akşehir de tercih ediliyor.”

Bozdağ’ın verdiği bilgiye göre; bu yıl 100 yarışmacı olarak belirlenen kota için başvurular 140’a ulaşmış durumda. Yurt dışından kesin kayıt yaptıran 3 pilotun da organizasyona katılması bekleniyor.

Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Akşehir Kaymakamlığı’nın desteği, Akşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen organizasyon için yamaçlara çıkan yollarda ve hazırlık pistinde Akşehir Belediyesi tarafından gerekli düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Akşehir Organize Sanayi Bölgesi ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun da katkı sağladığı etkinlik için birçok özel kuruluş ve firma da sponsorluk desteği sağlıyor.

Yamaç paraşütü açısından ülkemizin sayılı parkurları arasında yer alan şehrimizin tanıtılması ve yakın gelecekte Akşehir turizmine önemli katkılar sağlaması açısından; XC OPEN Mesafe ve Eğitim Yarışması organizasyonuna verilen desteğin her yıl artması ve çıtanın hep daha yukarıya taşınması gerekiyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu