banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

BÖLGESEL SPOR MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Akşehir İlçe Okul Spor Organizasyonları Tertip Komitesince Akşehir

SPOR 08.01.2014, 00:06 08.01.2014, 00:06
30
BÖLGESEL SPOR MÜSABAKALARI SONA ERDİ
banner12
Akşehir İlçe Okul Spor Organizasyonları Tertip Komitesince Akşehir, Ilgın, Doğanhisar, Yunak, Tuzlukçu ve Çeltik ilçelerindeki okulların katılımıyla düzenlenen Basketbol, Futbol, Futsal, Hentbol ve Voleybol dallarında müsabakalar tamamlandı.


05 Kasım 2013–26 Aralık 2013 tarihleri arasında Basketbolda 11, Futbolda 40, Futsalda 19, Hentbolda 2 ve Voleybolda 36 olmak üzere toplamda 108 müsabaka yapıldı. Bölgesel Lig kapsamında düzenlenen müsabakalar sonunda birinci olan takımlar,  bölgemizi Konya’da temsil etmeye hak kazandılar. Dereceye giren okullarımıza Konya’daki müsabakalarda başarılar diliyoruz.


Yapılan müsabaka sonuçlarına göre sıralamalar şu şekilde oluştu:  Küçük Kız Basketbol 1. Akşehir Bahçelievler Ortaokulu; Yıldız Kız Basketbol 1. Akşehir Atatürk Ortaokulu, Yıldız Erkek Basketbol 1. Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu, Genç Kız Basketbol 1. Akşehir Selçuklu Lisesi, 2. Akşehir Kız Meslek Lisesi; Genç Erkek Basketbol 1. Akşehir Selçuklu Lisesi, 2. Akşehir Fen Lisesi ve 3. Doğanhisar Ş.A B. Spor lisesi; Küçük Kız Voleybol 1. 24 Ağustos Ortaokulu, 2. Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu ve 3. Atatürk Ortaokulu; Yıldız Kız Voleybol 1. Bahçelievler Ortaokulu, 2. Nasreddin Hoca İlkokulu ve 3. Yunak YİBO; Yıldız Erkek Voleybol 1. 24 Ağustos Ortaokulu, 2. Değirmenköy Ortaokulu, Genç Kız Voleybol 1. Tornacı E.Cumbul Toki Sağlık Meslek Lisesi, 2. Ilgın Kız Meslek Lisesi ve 3. Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi; Genç Erkek Voleybol 1. Doğanhisar Ş.A B.Güzel S.Ve Spor Lisesi, 2. Akşehir Anadolu Lisesi ve 3. Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi; Küçük Erkek Futbol 1. Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu, 2. Yunak Ortaokulu ve 3. Atatürk Ortaokulu; Yıldız Erkek Futbol 1. Bahçelievler Ortaokulu, 2. Akşehir Atatürk Ortaokulu ve 3. Doğanhisar Atatürk Ortaokulu; Genç Erkek Futbol 1. Akşehir Selçuklu Lisesi, 2. Doğanhisar Ş.A.B. Spor Lisesi ve 3. Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi; Yıldız Kız Futsal 1. Bahçelievler Ortaokulu, 2. Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu ve 3 Nasreddin Hoca İlkokulu; Genç Kız Futsal 1. Doğanhisar Ş.A.B. Spor Lisesi, 2. Tornacı E.Cumbul Toki Sağlık Meslek Lisesi ve Akşehir Anadolu Lisesi; Genç Erkek Futsal 1. Tornacı E.Cumbul Toki Sağlık Meslek Lisesi, İİ Endüstri Meslek Lisesi ve 3. S.Mahmut Hayrani Anadolu Lisesi; Yıldız Erkek Hentbol 1. Atatürk Ortaokulu; Genç Kız Hentbol 1. Anadolu Öğretmen Lisesi ve 2. Akşehir Anadolu Lisesi.


Okul spor faaliyetleri kapsamında düzenlenen bölgesel lig karşılaşmalarında dereceye giren okullar ödüllerini 21 Ocak 2014 Salı günü Akşehir Kültür Merkezinde saat 13.00’te düzenlenecek törenle alacaklar.


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-11
açık