banner8

banner9

banner28

banner10

BAKANLIK DESTEĞİYLE ELİT SPORCU YETİŞTİRİLECEK

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yaz ve kış olimpiyat oyunlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcu yetiştirecek. Beslenme, barınma ve yol giderleri Bakanlık tarafından karşılanacak olan sporculara ayrıca her ay harçlık verilecek.

SPOR 26.05.2021, 00:08 25.05.2021, 17:22 Haber Merkezi
796
BAKANLIK DESTEĞİYLE ELİT SPORCU YETİŞTİRİLECEK
banner12

Bakanlığın konuya ilişkin Yönetmeliği, 31491 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Yönetmeliğe göre; Bakanlık tarafından, yaz ve kış olimpiyat oyunlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında yetiştirilecek olan sporcuların beslenme, barınma ve yol giderleri Bakanlık tarafından karşılanırken, asgari ücretin net tutarını geçmemek üzere; yaş grupları, branş farklılıkları ve kişisel giderler gibi hususlar da dikkate alınarak, gerektiğinden farklı tutarlarda belirleme yapılmak suretiyle her ay harçlık da ödenecek. Bu sporculardan, bir önceki olimpiyat ve paralimpik oyunlar ile dünya şampiyonasında ilk 3’e girenlere verilecek harçlık miktarı, asgari ücretin net tutarının 2 katına kadar artırılabilecek.

Spor dünyası adına önemli bir düzenlemeyi hayata geçirdiklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlığının resmi internet sitesinde yer verilen açıklamasında; “Ülkemizin sahip olduğu genç nüfus potansiyelini sonuna kadar kullanarak olimpik sporcu havuzumuzu olabildiğince geliştirmek ve nihayetinde de daha fazla elit sporcu yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık